Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 46 (355) Data wydania: 14.11.06

Superbabcia - wygraj supernagrody

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was – czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można przesyłając sms-y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 17 stycznia. A nagrody? Oczywiście super – wykwintny obiad w klubie Stodoła dla Superbabci i jej rodziny – zabawki edukacyjne ufundowane przez firmę Marko dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca – kurs języka angielskiego w szkole Helen Doron dla przedszkolaka, który zwycięży.

Adaś Binioszek
PP Mszana
Kocham moją babcię, bo ona gotuje mi obiadki i robi smakołyki. Ma na imię Irenka. Różne rzeczy potrafi. Bierze taką skrzynię i tnie i wtedy są z tego takie duże samoloty. Ona stawia je i tak stoją. Czasem jeżdżę z nią do Karwiny do Czech pospacerować i na zakupy.

Angelika Skotnica
PP Mszana
Moja babcia jest najlepsza. Piecze mi chlebek. Lizaki mi kupuje i w ogóle jest fajna. Jadę z nią do sklepu. Ona lubi kupować różne rzeczy. Na pewno mnie też kocha. Dużo sprząta i ja jej czasem pomagam. Ma na imię Małgosia i wygląda tak jak ja.

Wiktoria Sikora
PP Mszana
Babcia Helenka jest super. Chodzi ze mną na dwór i do sklepu. Gotuje mi też różne smakołyki. Robi sałatkę. Chodzi ze mną na plac zabaw. Dużo rzeczy potrafi robić, co nikt nie umie takich. Rozmawia ze mną o różnych rzeczach. Kocham ją za wszystko. Bo za to też, że jest ładna i grzeczna.

Jaś Hawel
PP 2 Pszów
Moja babcia nazywa się Losia Hawel. To mama mojego taty. Kocham ją za to, że daje mnóstwo słodyczy i pozwala wychodzić na dwór. Babcia ma siwe włosy, takie troszkę kręcone. Lubię jak w nocy razem oglądamy bajkę Bolek i Lolek. No i babcia piecze pyszne ciasta na różne uroczystości. Ja najbardziej lubię czekoladowe.

Justyna Zając
PP 2 Pszów
Babcia Róża mieszka w Wodzisławiu. Jest wysoka i bardzo lubi fioletowy kolor. Lubię do niej jeździć. Razem chodzimy wtedy na spacer do parku i ona opowiada mi różne ciekawe historie. Moja babcia umie robić na drutach. Ostatnio dostałam od niej śliczny różowy sweterek. Czasem ona zabiera mnie do pracy do kościoła.

Patrycja Gońka
PP 2 Pszów
Babcia Zosia mieszka w Pszowie, w bloku niedaleko nas. Widzimy się dość często. Jest średniego wzrostu i ma czarne włosy. Jak każda dziewczyna lubi się stroić i malować. Jest bardzo fajna. Chodzi na spacery w różne miejsca i do sklepu. Dostaję od niej dużo różnych lalek, nawet Barbie. Kocham ją za wszystko i tyle.

Ola Kozieł
PP 2 Radlin
Kocham babcię, bo jest taka kochana. Gotuje zupę ogórkową, którą bardzo lubię. Babcia kiedyś pracowała, była sprzedawczynią. Teraz jest na emeryturze, lubi czytać książki. Ma pieska Maksia, dla którego kupuje karmę. Moja babcia nazywa się Marysia Kluzik.

Oliwer Zerzoń
PP 2 Radlin
Kocham babcię za to, że kupuje mi słodycze, chodzi ze mną na podwórko, na place zabaw i na spacery. Często się bawię z babcią w różne gry. Kupuje mi dużo zabawek. Lubię ją, bo mnie pociesza, gdy jest mi smutno. Moja babcia nazywa się Werka Bednarek.

Wiktoria Drażba
PP 2 Radlin
Kocham babcię za to, że jest dla mnie taka dobra, robi dla mnie wiele wspaniałych rzeczy. Jest wystrzałowa, strasznie ją lubię. Bawię się z nią w chowanego i berka, lubi ze mną grać w domino. Babcia lubi pracować w ogródku. Ja lubię z nią pracować. Moja babcia nazywa się Ola Mitko.

Kamil Chłodek
PP 1 Rydułtowy
Moja babcia ma na imię Frida. Ma dużo lat i białe włosy. Mieszka daleko, ale gdzie to rodzice mi nie mówili. Lubię do niej chodzić, bo dba o mnie, jest dobra i miła. Pozwala mi zrywać owoce w swoim ogródku. No i lubię jak chodzimy do lasu na grzyby. Później robimy z nich zapasy. Babcia uwielbia chodzić w takim fartuchu w kwiatki.

Mateusz Antoniewicz
PP 1 Rydułtowy
Babcia Helena mieszka na blokach w Rydułtowach. Czasem jeżdżę do niej na rowerze. Bardzo lubię grać z nią w karty. Budujemy z nich też domki. Babcia jest miła i pozwala mi na dużo więcej rzeczy niż rodzice, no i robi pyszne ruskie pierogi. Szkoda tylko, że choruje, bo gdyby była zdrowa to by się częściej ze mną bawiła.

Wojtuś Piechaczek
PP 1 Rydułtowy
Moja babcia ma na imię Nina. Mieszka razem z nami. Ona potrafi szyć różne stroje i suknie. Dla mnie zrobiła np. przebranie pirata. Później te stroje można u niej wypożyczyć. Babcia Nina ma fajnego dziadka. Jak ją przepytuję ze zwierząt to on jej zawsze podpowiada. Szkoda, że tylko o jednej babci mogę opowiedzieć, bo druga też jest super.