Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 20 (329) Data wydania: 16.05.06

Sonda tygodnia

Czy wybierasz się na spotkanie z papieżem?
Beata Waligórska - Rzaczek z Rydułtów
Nie jadę na spotkanie, ale duchowo jak najbardziej będę brała udział w pielgrzymce papieża do Polski. Z zainteresowaniem będę śledzić relacje w telewizji. Mam nadzieję, że nie jest to ostatnia wizyta Ojca Świętego w Polsce i w następnej będę mogła wziąć udział w spotkaniu.
 
Mirela Bartczak z Rydułtów
Jadę na spotkanie z Ojcem Świętym do Krakowa. Wyjazd organizuje nasza parafia pw. św. Jerzego w Rydułtowach. Wcześniej nigdy nie brałam udziału w spotkaniach z papieżem, zawsze myślałam, że jeszcze będzie czas i kiedyś zdążę pojechać.
 
Katarzyna Wollnik z Radlina
Wezmę udział w spotkaniu papieża Benedykta XVI z młodzieżą na krakowskich Błoniach. Nie jest jednak ważne miejsce, ale obecność, więź i duchowe połączenie młodzieży z Ojcem Świętym. Daje on nam wiele wskazówek jak mamy żyć i dążyć do świętości. Benedykt XVI jest następcą Jana Pawła II i wiele rzeczy robi tak jak jego poprzednik, ale na pewno atmosfera spotkania będzie inna.
 
Czesław Karwot z Marklowic
Planowałem wyjazd na spotkanie z papieżem do Częstochowy, ale nie wiem czy będzie to możliwe ze względu na zajęcia zawodowe. Uczestniczyłem w prawie wszystkich pielgrzymkach Jana Pawła II do Polski, nie mogłem być tylko na pierwszej w 1979 r. Trudno powiedzieć jaka będzie atmosfera pielgrzymki Benedykta XVI. Jest on kontynuatorem linii Jana Pawła II, był jego bliskim współpracownikiem. Myślę, że zostanie przyjęty przez Polaków bardzo serdecznie.
 
Błażej Tatarczyk z Mszany
Tym razem nie jadę na spotkanie z papieżem. Niestety studiuję i mam właśnie tego dnia zjazd. Wcześniej oczywiście uczestniczyłem w tego typu przedsięwzięciach. Dwukrotnie modliłem się wspólnie z Janem Pawłem II w Częstochowie. Byłem także na krakowskich Błoniach.
 
Martyna Przybyłowska z Radlina
Nie wybieram się na spotkanie z papieżem. Nie byłam nigdy wcześniej na tego typu uroczystościach. Może gdyby Jan Paweł II żył, to bym pojechała. Teraz tego tak nie przeżywam. Na pewno będzie to wielkie wydarzenie i dobrze, że ludzie tak chętnie jadą się modlić. Ja może innym razem pojadę.