Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 2 (311) Data wydania: 10.01.06

Super babcia

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was - czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można przesyłając sms-y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 17 stycznia. A nagrody? Oczywiście super. Również dla uczestników konkursu. Ale to na razie niespodzianka!
Bartuś Mandrysz PP 8 Rydułtowy
Moja babcia mieszka razem ze mną, ale zapomniałem jak ma na imię. Pamiętam za to jak wygląda. Ma włosy biało – brązowe, jest niska i nosi okulary. Poświęca mi zawsze dużo czasu. Układamy razem puzzle i gramy w różne gry. Jak mamy nie ma w domu to gotuje obiady dla całej rodzinki. Ja to najbardziej lubię zupę pomidorową i babkę z polewą czekoladową. Babcia zabiera mnie na wycieczki.   
 
Jarek Tlołka PP Nieboczowy
Moja babcia ma na imię Gabriela. Jest wysoka i ma białe, kręcone włosy. Babcia jest dla mnie bardzo dobra. Kupuje mi słodycze i zabawki. Odwiedzam ją często, bo ona nie mieszka z nami w domu. Babcia ma gospodarstwo. Musi dbać o krowy, świnki i króliki. Często jej pomagam jak u niej jestem. Babcia umie szyć na maszynie. Uszyła mi nawet galoty. Jak nie ma śniegu to babcia jeździ na rowerze.
 
Julia Foreitel PP 8 Rydułtowy
Moja babcia ma na imię Ania i mieszka razem z nami. Włosy to ma krótkie i białe, a na nich loczki. Ona sama je sobie robi takimi specjalnymi wałkami. Babcia to się raczej lubi stroić. Zwłaszcza jak mamy jechać na zakupy do Reala. Lubię z nią jeździć do sklepów, bo zawsze mi wtedy coś kupuje. Robi najpyszniejszego kurczaczka na świecie. Myślę, że ona to najbardziej lubi bawić się ze mną.
 
Klaudia Soja PP Buków
Moja babcia ma na imię Marta. Mieszka kole mnie na tym samym placu. Jest stara i ma zmarszczki na buzi. Babcia jest kochana i fajna. Pamięta o moich urodzinach i daje prezenty. Zresztą jak nie ma okazji to też kupuje mi różne rzeczy. Za bardzo nie wiem co lubi robić, ale chyba najbardziej to jednak lubi u nas siedzieć. Chciałabym pomagać jej przy różnych pracach, ale ona mi nie pozwala.
 
Marta Krzyżok PP Nieboczowy
Babcia Rita mieszka w Bukowie. Ma fioletowe włosy i jest średniego wzrostu. Kocham ją bardzo, bo zawsze ma dla mnie czas. Lubię jak czyta mi bajeczki. Bardzo dużo rozmawiamy o różnych rzeczach. U babci w domu zawsze czuję się bezpiecznie i nic mnie tam nie straszy.  Myślę, że babcia lubi gotować, bo bardzo często widzę ją przy  garnkach. Mnie najbardziej smakuje kurczak z ziemniakami.
 
Natalia Porwoł PP 8 Rydułtowy
Babcia Usia to jest mama mojego taty. Mieszka w Rydułtowach. Ma krótkie jasne włosy i jest niska. W wakacje to często zostaję u niej na noc. Jak babcia robi torty na urodziny to jej zawsze krem podjadam z miski, ale ona nigdy na mnie nie krzyczy. Babcia umie szyć na maszynie. Nawet spodnie mi podszyła ostatnio. Kocham ją bardzo, bo zajmuje się moim bratem i mną jak rodzice nie mają czasu.
 
Paulinka Sobor PP Buków
Babcia Werka mieszka w Bukowie zaraz koło nas. Jest niska, takiej średniej wagi i ma jasne włosy jak ja. Już nie pracuje, ale kiedyś była pielęgniarką. Wszyscy  się do niej schodzili po poradę jak nie było lekarza. Zresztą teraz też do niej przychodzą ludzie i pytają jakie leki np. wziąć. Babcia umie robić zastrzyki. Babcia Werka potrafi ugotować różne pyszności. Najbardziej lubię tort orzechowy.
 
Tobiasz Pukowski PP Buków
Babcia Zosia mieszka w Bukowie razem z nami. Kocham ją bardzo mocno i ona mnie chyba też, bo często mnie przytula i daje buziaki. No i zawsze mi coś kupuje, np. cukierki, czołgi albo samochodziki. Lubię jej pomagać w ogródku. Razem podlewamy kwiatki albo wyrywamy chwasty. Często chodzimy na spacery. Jak babcia ma czas to czyta mi bajeczki. Pomaga mi ubierać się i odprowadza do przedszkola.
 
Żaneta Fitzon PP Nieboczowy
Babcia Ela mieszka w Nieboczowach. Kocham ją bardzo, bo gotuje dla mnie różne pyszności. Najbardziej to lubię zupę z ryżem i makowiec. Babcia zabiera mnie na spacery do parku. Pomaga mi pisać literki w zeszycie. Opiekuje się mną jak jestem chora. Babcia Ela bardzo lubi czytać gazetę Nowiny Wodzisławskie, a teraz jak ja w niej będę to jeszcze chętniej będzie ją czytała.