Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 48 (305) Data wydania: 29.11.05

W swoim żywiole

Joanna Żyła, Łukasz Wróbel i Arek Węgrzyk zdobyli pierwsze miejsca w zawodach tenisa stołowego wodzisławskich szkół podstawowych.
Przez prawie cztery godziny trwały zmagania przy stołach pingpongowych w Szkole Podstawowej nr 3. W zawodach małego tenisa uczestniczyły dzieci z wodzisławskich podstawówek. Uczestników podzielono na trzy kategorie rozgrywkowe. W grupie pierwszej wystąpiły dzieci klas I-III, w grupie drugiej grali chłopcy od klas IV-VI, a trzecią grupę stanowiły dziewczynki z klas IV-VI. Zdaniem organizatorów, poziom rozgrywek był bardzo wysoki. Młodzież lubi grać w tenisa, co było widać w czasie zawodów. Dzieci były w swoim żywiole. Żeby osiągać takie umiejętności, jakie zostały zaprezentowane w czasie turnieju, to trzeba jednak sporo trenować - ocenili prowadzący.
 
W kategorii najmłodszych tenisistów najlepszy był Łukasz Wróbel (SP1). Drugie miejsce zajął Adrian Matusik (SP5), a trzecią lokatę wywalczył Adam Podstawka (SP5).
 
W grupie starszych chłopców zwyciężył Arkadiusz Węgrzyk (SP17). Na drugim miejscu znalazł się Jakub Molitor (SP5), a na trzecim Marcin Granieczny (SP3).
 
Spośród dziewczyn najlepszą okazała się Joanna Żyła (SP8), drugie miejsce zajęła Sonia Gruszka (SP3), a trzecią lokatę wywalczyła Marta Kolasińska (SP3). Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Centrum” w Wodzisławiu Śl., który zorganizował zawody dla szkół podstawowych. Rozgrywki prowadzili Roman Zieliński oraz Adam Mokry z MOSiR-u.
 
(izis)