Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 45 (302) Data wydania: 08.11.05

Super babcia

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was - czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można przesyłając sms-y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 17 stycznia. A nagrody? Oczywiście super. Również dla uczestników konkursu. Ale to na razie niespodzianka!
Agnieszka Mentel PP nr 1 w Wodzisławiu, lat 6
Babcia Wanda zawsze zostaje ze mną w domu jak mamy nie ma. Lubię jak piecze ciasta, a najbardziej z truskawkami i kocham ją za to, że nie gotuje zupy grzybowej. Raz mnie zabrała na wczasy na Słowację i tam rysowałam kredą po chodnikach i dziadek mi pomagał.
 
Jakub Pawtel Przedszkole nr 1 w Radlinie, ul. Reymonta, lat 6
Moja babcia ma na imię Lidka. Oczy ma chyba zielone i białe włosy. Nos ma średni i jest taka nie za wysoka i nie za niska. Kocham ją za to, że najlepiej gotuje. Ja bardzo lubię pomidorową z ryżem. W dni wolne często biegam po dworze. Szkoda, że babcia nie może biegać ze mną, bo ma już 75 lat. Raz było z nią bardzo fajnie.
 
Justyna Kubica Przedszkole w Mszanie, lat 5
Moja babcia ma na imię Aniela. Mieszka obok mnie. Pracuje w piekarni i piecze. Ma takie włosy jasno – ciemne. Kocham ją za to, ze zawsze ze mną śpi w nocy, a przed snem opowiada bajki i że mnie kąpie wieczorem. Lubię jak smaży mi placki. Często chodzimy na spacery i bawimy się w ciuciubabkę.
 
Karol Pawliński PP nr 19 w Wodzisławiu lat 6
Mam jedną babcię, ale zapomniałem jej imienia. Mieszka na osiedlu XXX – lecia. Ma czarne włosy i chyba brązowe oczy. Kocham ją za to, że lubi robić ze mną naleśniki i wychodzić na plac zabaw. Robi bardzo fajne zupy. Opowiada mi bajki i rozmawia jak tam jest w domu.
 
Karolina Wuwer PP nr 19 w Wodzisławiu lat 6
Babcia Illa mieszka w Wodzisławiu. Ma jasne, brązowe włosy i niebieskie oczy. Pracuje w biurze. Umie grać na fortepianie i śpiewać i uczy mnie tego wszystkiego. Ma psa rasę wilczur, co się nazywa Axel. Gotuje pyszne zupki. Najbardziej lubię rosół. Często czyta mi bajki, bo ma dużo książek w domu.
 
Laura Wrożyna Przedszkole w Mszanie, lat 5
Babcia Monika mieszka w Łukowie. Często ją odwiedzamy. Moja babcia ma okulary i czarne włosy. Jak u niej jesteśmy to daje mi chipsy i czekoladę. Babcia przyjeżdża do mnie na wakacje i wtedy chodzimy na spacery. Bardzo za nią tęsknię.
 
Mateusz Baranek Przedszkole w Mszanie, lat 5
Babcia Jadzia mieszka razem z nami. Ma czarne włosy i niebieskie oczy. Nie ma zmarszczek i jest najpiękniejszą babcią. Kocham ją za to, że mnie pilnuje. Bawimy się w chowanego, berka. Często opowiada mi bajki, a najfajniej to chyba Kota w butach.  Ona zna tego bardzo dużo.
 
Natalia Mężyk Przedszkole nr 1 w Radlinie , ul. Reymonta, lat 6
Babcia Klara mieszka w Radlinie. Ma białe włosy i kolor taki niebieski oczu. Jest wysoka. Już nie pracuje. Wycina ze starych gazet karty i gramy. Zawsze daje mi zwyciężyć. Babcia dobrze gotuje. Najbardziej lubię takie coś ze serem. Jak jesteśmy u niej na urodzinach to daje to na kolację.
 
Ola Hrydzewicz PP nr 1 w Wodzisławiu, lat 5
Moja babcia Wisienka mieszka na ulicy Chabrowej w Wodzisławiu. Hoduje kwiatki. Kocham ją za to, że mnie pilnuje jak rodzice są w pracy. Lubię grać z nią w karty i chodzić na spacery po liście, żeby było pięknie w moim domu.  Ona jest naprawdę super. Nikt takiej babci nie ma.
 
Patryk Szewczyk PP nr 1 w Wodzisławiu lat 6
Babcia Danka mieszka na ulicy Kopernika. Ma błękitne włosy i jest duża. W domu się ubiera w fartuch czerwony w białe kropki. Bardzo mi się w nim podoba. Ja kocham ją za to, że mi włącza komputer i pozwala grać. I za to, że mi robi herbatę miętową, a w niedzielę chodzi ze mną na spacery nad Balaton
 
Sławek Twórz PP nr 19 w Wodzisławiu lat 6
Babcia Krysia mieszka w Wodzisławiu. Ma takie sztywne włosy, ale zapomniałem koloru. Robi smaczne obiadki. Wszystkie mi tak samo smakują. Lubię jak chodzi ze mną na spacer i na plac zabaw. Ja się huśtam a babcia siedzi na ławce z Czarusiem. To jest jej pies.
 
Winicjusz Sosna Przedszkole nr 1 w Radlinie ul. Reymonta lat 6
Babcia Irka mieszka razem z nami. Włosy ma podobne do blond i jest bardzo wysoka. Prawie zawsze się uśmiecha. Chyba, że ją dziadek zdenerwuje to wtedy nie. Codziennie dostaję od babci coś słodkiego. Babcia Irka często czyta mi bajeczki, które mama przynosi z biblioteki. Kocham ją za to, że ja ją kocham a ona mnie.