Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 28 (180) Data wydania: 09.07.03

Podwójne złoto

Ogromny sukces odniósł podczas Mistrzostw Polski 12-latków Dawid Klecha, młody pływak Górnika Radlin. Podczas zawodów rozegranych w Dębicy zdobył dwa złote medale na dystansach 100 i 200 m stylem klasycznym.
Osiągnął w tych konkurencjach wyśmienite wyniki - 100 m przepłynął w czasie 1:18,95 a 200 m w czasie 2:49,44. Rezultaty te dają mu klasę sportową 15-latka w wieku 12 lat. Zakwalifikował się również do finałów na 200 m stylem zmiennym zajmując 7. miejsce oraz 200 m dowolnym kończąc wyścig na 8. pozycji. Podopieczny trenera Tomasza Buchty, uczeń Zespołu Szkół Sportowych, w każdym swoim starcie bił rekordy życiowe.

W Dębicy wystartowało po kwalifikacjach, które odbyły się w ośmiu miastach Polski, ponad 300 młodych zawodników. W tej konkurencji dobrze spisali się również inni pływacy Górnika. Oliwia Romuzga zajęła 11. miejsce na 100 m i 17. na 200 m stylem grzbietowym; Marcin Giza był 21. na 200 m i 25. na 100 m klasycznym; Magdalena Sosna zajęła 25. miejsce na 100 m klasycznym.

Pasjonujący był zwłaszcza wyścig na 100 m stylem klasycznym, o zwycięstwie zadecydowały dziesiąte części sekundy - opowiada Dawid Klecha. Na tym dystansie uzyskałem bardzo wartościowy rezultat. Na 200 m było już łatwiej. konkurencja była taka sama, ale ja lepiej się czuję na dłuższym dystansie. Wymaga on więcej wytrzymałości. Pływanie zacząłem trenować za przykładem starszego brata, spodobała mi się ta dyscyplina sportu. Pierwsze szlify pływackie zdobywałem pod okiem trenera Jacka Kulińskiego.

Jestem bardzo zadowolony z tych rezultatów - mówi trener Tomasz Buchta. Dawid jest w dobrej formie, każdy start przynosił pobicie rekordu życiowego. Najlepiej czuje się on w stylu klasycznym, ale jest wszechstronnym pływakiem i osiąga dobre rezultaty na 200 m stylem zmiennym. Dla moich podopiecznych były to pierwsze zawody rangi Mistrzostw Polski, nie wszyscy młodzi pływacy wytrzymali związane z tym obciążenie psychiczne. Na treningach osiągali lepsze rezultaty niż podczas zawodów. Myślę, że w następnych mistrzostwach kraju osiągną lepsze lokaty.

(jak)