Wtorek, 19 stycznia 2021

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Epidemia koronawirusa:

Aktywne kobiety

12.02.2003 00:00
Powołane w Radlinie Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych w trakcie swej dwuletniej działalności zrealizowało trzy projekty finansowane przez Fundację Know- How z Wielkiej Brytanii oraz Fundację Stefana Batorego.
Są to: ,,Otwarta dłoń”- dla kobiet zagrożonych  stałym bezrobociem, ,,Zdążyć przed rakiem”, którego celem była profilaktyka raka piersi oraz ,,Więcej wiedzieć - lepiej działać”, pomagający rozwijać umiejętności działania w stowarzyszeniu. Wszystkie projekty za wyjątkiem ostatniego, który jeszcze trwa, zostały pozytywnie ocenione i rozliczone przez  fundatorów. Przyniosły one wiele dobrego dla kobiet, które skorzystały z bezpłatnych porad, wykładów, badań mammograficznych i  spotkań z lekarzami. Podsumowaniem projektów była zorganizowana  we wrześniu ,,Biała niedziela” - impreza dla wszystkich mieszkańców Radlina z udziałem radiestetów, lekarzy, bezpłatnych badań, porad i konkursów dla dzieci. Odbyły się też spotkania z prawnikiem, w zakresie  prawa pracy i prawa majątkowego i mieszkaniowego.

Członkinie stowarzyszenia brały udział w szkoleniach dla organizacji pozarządowych, konferencjach i spotkaniach organizowanych przez IMC Polska Projekt „Wspólnota”, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundacja Stefana Batorego, Forum Inicjatyw Pozarządowych w Warszawie, konferencji polsko-czeskiej w Wodzisławiu oraz wizycie studialnej w  Wielkiej Brytanii. W Radlinie z udziałem Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych odbył się Festiwal Środowisk Pozarządowych.

(jak)
  • Numer: 7 (159)
  • Data wydania: 12.02.03