Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Wieści gminne

12.02.2003 00:00

LUBOMIA

  • 15 lutego w OSP Nieboczowy odbędzie się zabawa karnawałowa, która potrwa od godz. 20.00 do 4.00. Koszt od pary (wraz z konsumpcją) wynosi 50 zł. Zapisy przyjmowane są do 13 lutego pod numerami telefonów: 4516515, 604314318 i 4516522.
  • 23 lutego zostaną w Lubomi przeprowadzone wybory uzupełniające do Rady Gminy. Wyznaczono dwa obwody głosowania. W Gminnym Ośrodku Kultury w Lubomi głosować będą mieszkańcy ulic: Słowackiego, Parkowej, J. Nepomucena, Polnej, Pochyłej, Ubocznej, Mickiewicza, Fornalskiej, Leś-nej, Kasztanowej i Sportowej, zaś w świetlicy na Grabówce będzie zlokalizowany lokal wyborczy dla mieszkańców ulic: Asnyka (numery parzyste) Bordynowskiej, Górnej i Wielikąta. Kandydatami na stanowisko radnego są: Zbigniew Szuba, lat 35, Stefan Kampka, lat 59, Marian Janeta lat 47, Stanisław Sobik lat 54 i Barbara Seget - Cygonik lat 54. Wszyscy kandydaci są mieszkańcami Lubomi.

MSZANA

  • Radni powołali cztery osoby do Komisji Inwentaryzacyjnej Mienia Komunalnego, zasiądą w niej: Jadwiga Ogrodnik, Aleksandra Tkocz, Damian Parma i Piotr Karpiel. 
  • Na ostatniej sesji podjęto uchwałę ustalającą odległość punktów handlowych, w których sprzedaje się alkohol, od szkół, przedszkoli, kościołów i placów zabaw. Nie mogą one być usytuowane bliżej niż w odległości 100 m od wejścia do tych obiektów.

GORZYCE

  • 12 lutego o godz. 13.00 w czyżowickim domu kultury rozpocznie się karnawałowy bal maskowy osób doświadczonych kryzysem psychicznym. Bal będzie miał charakter integracyjny, zainauguruje również obchody Europejskiego Roku Osób Niepełnosprawnych. Zabawa będzie okazją do zaprezentowania działalności środowiskowych domów samopomocy. Organizatorzy przewidują wiele atrakcji i niespodzianek. W programie znalazł się m.in. konkurs na pomysłową maskę karnawałową.

GODÓW

  • Na zebraniach wiejskich wybrano już sołtysów poszczególnych sołectw, zostali nimi: Godów - Henryk Olejok, Łaziska - Zdzisław Widenka, Krostoszowice - Erwin Szkatuła, Podbucze - Zyta Wrona, Skrbeńsko - Józef Krach.
  • 1 marca w Wiejskim Ośrodku Kultury w Godowie odbędzie się Biesiada Piwna, którą poprowadzi Grzegorz Stasiak. Bilety można nabyć w WOK-u w Godowie.
  • 13 lutego o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Skrbeńsku odbędzie się Gminny Turniej Szachowy. Jest on organizowany w ramach współpracy przygranicznej z Petrowicami. W turnieju o zwycięstwo rywalizować między sobą będą uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Godowa i z Petrowic.
  • Numer: 7 (159)
  • Data wydania: 12.02.03