Wtorek, 26 marca 2019

imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

RSS

Nowego szkoda?

09.10.2002 00:00
Mieszkańcy Rydułtów mogą już podziwiać nowy rynek. Koszt inwestycji wyniósł 1 mln 150 tys. zł.

Oficjalnego otwarcia rynku przedstawiciele władz miejskich dokonali 6 października. Wstęgę przecięli: przewodniczący Rady Miasta, burmistrz oraz kierownik ekipy, która wykonała remont rynku. Było jeszcze krótkie przemówienie Alfreda Sikory, burmistrza miasta i na tym zakończyły się obchody otwarcia rynku na samym rynku. Mieszkańcy oraz zespół „Sukces” przemaszerowali w rytm muzyki Orkiestry KWK „Rydułtowy” na plac obok INTERMARCHE. To właśnie tam, a nie jakby się wydawało na rynku, zorganizowano dalszą część imprezy, którą była „Biesiada Śląska”. Baliśmy się zniszczeń, bowiem rośliny są jeszcze świeże - tłumaczy burmistrz. Październik okazał się nie najlepszym miesiącem na imprezy plenerowe, ale ekipy remontowe dopiero co zeszły z płyty rynku. Ci mieszkańcy, którzy zdecydowali się wziąć udział w uroczystościach nieźle wymarzli. Chłód nie był jednak przeszkodą w dobrej zabawie. Jako pierwszy na scenie pojawił się zespół „Sukces” wraz z orkiestrą. Oprócz pięknych tańców goście wysłuchali także wiązanki śląskich przebojów. Kolejnymi gośćmi sceny byli: zespół
B.A.R., Piotr Scholtz oraz Mirek Jędrowski i Szlagier maszyny. 

Stojąc w tłumie, który przyszedł zobaczyć nowy rynek, najczęściej słyszało się pochwały: teraz można będzie tutaj przyjść na spacer, można też posiedzieć na ławeczkach - mówili mieszkańcy. Największe zainteresowanie wzbudzała fontanna - to jest najpiękniejsza ozdoba tego rynku - mówili jedni, jeszcze ładniej wygląda nocą, gdy jest podświetlona - dorzucił ktoś. Nie zabrakło także kilku krytycznych uwag - myślałem, że będzie więcej zieleni, a tu prawie sam beton, siedzisz sobie na ławeczce, a bardzo blisko za plecami sznur samochodów i spaliny. Nieciekawie dla śpiącego malucha w wózku - mówili rydułtowianie. Prawdziwe oblicze rynku zobaczymy dopiero wiosną, kiedy swój akcent zaznaczą także ogrodnicy.

Centrum miasta może także ulec zmianie za kilka lat, możliwe, że zniknie stąd stacja benzynowa, a wtedy utworzymy tam parking - mówił A. Sikora. Te plany nie są jednak jeszcze pewne.

Tego dnia w Rydułtowach uczczono także 80 rocznicę powrotu Śląska do Macierzy. Władze miasta złożyły kwiaty pod pomnikiem Powstańców Śląskich na cmentarzu parafialnym św. Jerzego przy ul. Spokojnej.

(bmp)

  • Numer: 41 (161)
  • Data wydania: 09.10.02