Piątek, 24 stycznia 2020

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Sukcesy i porażki

09.10.2002 00:00
6 października w Gliwicach odbyły się eliminacje do Mistrzostw Polski w judo, w których udział wzięli zawodnicy Wodzisławskiego Towarzystwa Judo „Satori” oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dwójka” Rydułtowy. W zawodach wystartowali zawodnicy z całego Śląska. Finałowy turniej Mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 11-12 listopada.

Zawiódł nas

Największym zaskoczeniem był występ 13-letniego v-ce mistrza Śląska Karola Manisty, który przegrał wszystkie walki. Bardzo nas zawiódł. Liczyliśmy na niego - mówi trener judoków „Satori” Wodzisław Wojciech Klimek, który wraz z Ireneuszem Piątkowskim zajmuje się szkoleniem wodzisławskich judoków.

Bardzo ciekawie zaprezentował się Damian Rus, który w kategorii 42 kg przegrał walkę o trzecie miejsce i zajął 5 lokatę. Występ Damiana jest sukcesem z tego względu, że dopiero teraz zaczął walczyć w tej kategorii wagowej. Jest ona bardzo mocno obsadzona zawodnikami ze „stażem”. Damian jest bardzo pracowity. Tymi zawodami pokazał, że można wygrywać z najlepszymi - mówi Klimek.

Najwyżej uplasowała się Aleksandra Pilarska, która w kategorii 63 kg zajęła 3 miejsce. 15-letnia zawodniczka „Satori” Wodzisław zawsze plasuje się na najwyższych pozycjach.

Też pojadą...

Na finałowy turniej Mistrzostw Polski pojadą także dwie zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dwójka” z Rydułtów Marta Twardzik i Julianna Chyłek. Na eliminacje do Gliwic udała się ponieważ Natalia Piszczek, ale jej niestety nie udało się zakwalifikować do finału.

Marcin Macha

  • Numer: 41 (161)
  • Data wydania: 09.10.02