Poniedziałek, 17 lutego 2020

imieniny: Donata, Łukasza, Zbigniewa

RSS

Mszański jarmark

09.10.2002 00:00
W Połomi i Gogołowej zostały zorganizowane II Dni Gminy Mszana. W programie znalazł się m.in. Jarmark Mszański, który odbył się na boisku szkolnym w Połomi.

Pogoda nie sprzyjała zabawie, było zimno i pochmurnie. Z tego też zapewne powodu wielu wystawiających ostatecznie zrezygnowało z przyjazdu do Połomi - mimo wcześniejszych zapowiedzi i obietnic. Jednak nie wszyscy wystraszyli się pogody. Gospodynie z Połomi serwowały kołocz z kawą, chlyb z fetym oraz placki ziemniaczane. Odbył się pokaz zdrowej żywności, swoje wyroby prezentowała też jedna z piekarń. Nie zawiedli też hodowcy drobnego inwentarza. W klatkach można było obejrzeć ich przychówek - rzadkie i różnorodne ptaki oraz inne zwierzęta.

Przygotowaliśmy namiot, aby uchronić uczestników imprezy przed deszczem - mówi Maria Małysz, dyrektor Wiejskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Połomi. Jednak wielu wystawców, którzy zapowiadali swój udział w jarmarku nie przyjechało. Gdyby pogoda dopisała, przyszłoby więcej mieszkańców gminy.

Mimo wszystko, kto przyszedł na jarmark, ten bawił się dobrze. Dla uczestników festynu przygrywał miejscowy zespół i wszyscy wspólnie śpiewali śląskie piosenki. Wiele osób zwiedziło wystawę fotograficzną, udane były zawody pływackie na pływalni w Połomi oraz mecz oldbojów o beczkę piwa w Gogołowej.

(jak)

  • Numer: 41 (161)
  • Data wydania: 09.10.02