Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Nie oglądasz - płać

25.09.2002 00:00
Niektórzy mieszkańcy ul. Jagiełły w Pszowie są zaskoczeni, że rezygnując z szerszego pakietu telewizji kablowej muszą ponosić opłaty w wysokości 49 zł. Przedstawiciele firmy UPC Telewizja Kablowa, która obsługuje ten rejon twierdzą, że wszystko jest w porządku. Opłaty są pobierane zgodnie z cennikiem - konieczne jest wykonanie czynności technicznych związanych ze zmianą pakietu na niższy.

Do naszej redakcji zadzwoniła oburzona klientka tej firmy, która chciała zrezygnować z usług telewizji kablowej. Zażądano od niej opłaty w wysokości 49 zł za przełączenie z wyższego pakietu na tzw. pakiet AZART. Składa się on z ogólnie dostępnych stacji telewizyjnych oraz kilku wybranych kanałów jak np. Eurosport. Nasza czytelniczka argumentowała, że podłączenia telewizyjne do anteny zbiorczej wykonywała spółdzielnia, pobieranie teraz dodatkowych opłat jest dla niej niezrozumiałe. Oburza się, że od nowych odbiorców pobiera się za podłączenie tylko złotówkę - zarzuca firmie, że w ten sposób napędza sobie klientów.

Dariusz Polak z UPC Telewizji Kablowej tłumaczy, że pakiet AZART nie jest tym samym co podłączenie do anteny zbiorczej - właśnie ze względu na kilka dodatkowych stacji dostępnych w ofercie. Wysokość opłat reguluje odpowiedni regulamin. Za przejście z pakietu wyższego na niższy pobiera się 49 zł. Nie jest to nic niezwykłego, gdyż takie opłaty są powszechnie stosowane również przez inne firmy.

Konieczne jest wykonanie pewnych czynności technicznych związanych z przełączeniem, tak żeby klient korzystał z takiego pakietu za jaki płaci - wyjaśnia Dariusz Polak. Oferujemy obecnie promocję dla nowych klientów podłączających się do sieci. Przez dwa miesiące mogą oni korzystać za 1 zł m.in. z HBO, rezygnując potem z tej stacji nie ponoszą dodatkowych opłat.

Naszym czytelnikom możemy poradzić, żeby dokładnie zapoznawali się z treścią umowy zanim ją podpiszą oraz  uważnie przestudiowali regulaminy i cenniki. Należy się też dobrze zastanowić, czy naprawdę potrzebne jest nam do szczęścia oglądanie tak wielu stacji telewizyjnych. Bo jak się już zdecydujemy - abonament trzeba będzie płacić co miesiąc. A gdy dojdziemy do wniosku, że nas na to nie stać - za odłączenie też trzeba zapłacić.

(jak)

  • Numer: 39 (159)
  • Data wydania: 25.09.02