Czwartek, 18 lipca 2019

imieniny: Erwina, Kamila, Wespazjana

RSS

Nie tylko dla familoków

04.09.2002 00:00
Wielką radość sprawił dzieciom plac zabaw wybudowany przez Urząd Gminy na terenie osiedla familoków w Olzie. Przy okazji oficjalnego otwarcia zorganizowany został festyn, podczas którego dobrze bawili się również dorośli.

Plac zabaw został sfinansowany z funduszy przeznaczonych na profilaktykę przeciwalkoholową. Propozycję wykonania takiej inwestycji przedstawili władzom gminy radni Antoni Pieczka i Marian Katryniok wraz z sołtysem Józefem Kopystyńskim .

Myślę, że plac zabaw ucieszy nie tylko mieszkańców osiedla, ale korzystać będą z niego również dzieci z innych części Olzy - mówiła wójt Krys-tyna Durczok. Placyk jest może mały, kosztował 9 tys. zł, ale myślę, że radości będzie więcej niż te 9 tys. zł.

Dzieci ze Świetlicy Profilaktycznej, działającej na osiedlu zaśpiewały piosenki, których nauczyły się podczas akcji letniej, a potem rozpoczęły się rozgrywki sportowe. Dzieci oraz dorośli rozegrali turniej „piłkarzyków” oraz tenisa stołowego, odbył się bieg naokoło „chlywików”, rywalizowano też w podbijaniu piłki. Dla dzieci i gości przygotowano słodki poczęstunek, a na zakończenie przewidziano również grilla.

(jak)

  • Numer: 36 (156)
  • Data wydania: 04.09.02