Piątek, 21 lutego 2020

imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

RSS

W skrócie - Powiat wodzisławski

28.08.2002 00:00

Powiat

 • Na ostatniej sesji Rady Powiatu, która odbyła się 26 sierpnia, dyskutowano głównie o sytuacji rodzin i osób wymagających wsparcia socjalnego. Omówiono aktualną sytuację w zakresie polityki prorodzinnej, zjawiska patologiczne występujące w środowiskach nieletnich i młodzieży, a także sytuację ludzi bezdomnych. Zajęto się również zmianami w budżecie powiatu na 2002 rok oraz przedstawiono informację o przebiegu wykonania budżetu za pierwsze półrocze tego roku.

Wodzisław

 • We wtorek, 3 września, fundacja Clive’a Harrisa będzie dodatkowo rozprowadzać bezpłatne bilety na spotkanie z uzdrowicielem. Wydawane one będą w Miejskich Ośrodkach Kultury w Wodzisławiu, Radlinie i Pszowie od godz. 9.00. Leczenie jest całkowicie bezpłatne i nie trzeba uzdrowicielowi przekazywać tzw. ofiary.
 • 29 sierpnia o godz. 17.00, w Zakładzie Karnym w jastrzębskiej dzielnicy Szeroka, zespół POZIOM 600 zagra autorski koncert profilaktyczny, zatytułowany „Jeszcze jeden krok do przodu...”. Muzycy mają tu na myśli krok wyzwalający od nałogów. Zespół ten weźmie również udział w happeningu „Żół-ty - zielony - niebieski”, który odbędzie się 12 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie. Gościem specjalnym imprezy będzie Mira Stanisławska-Meysztowicz, prezes Fundacji Nasza Ziemia, pomysłodawca Akcji Sprzątanie Świata - Polka.
 • Kolejna sesja Rady Miejskiej odbędzie się 30 sierpnia. Głosowanie radnych dotyczyć będzie m.in. kryteriów i trybu przyznawania nagród dla nauczycieli za ich osiągnięcia dydaktyczno - wychowawcze. Mowa będzie również o wysokości stawek opłaty targowej, zasadach poboru tej opłaty w drodze inkasa oraz określenia inkasentów i wysokość wynagrodzenia za inkaso. Ponadto radni mają podjąć decyzję w sprawie uznania za pomnik przyrody dębu szypułkowego, ros-nącego na trenie cmentarza parafialnego w dzielnicy Jedłownik. Ma zostać również podjęta decyzja w sprawie zaciągnięcia pożyczki w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na budowę kanalizacji sanitarnej na ul. Olszyny.
 • Stowarzyszenie Diabetyków w Wodzisławiu bezpłatnie wymienia glukometry ExacTech na glukometry o nazwie Precision. Możliwa jest również wymiana tych przyrządów innych firm, jednak w tym przypadku pobrana będzie niewielka opłata. Ponadto w siedzibie Stowarzyszenia można nabyć ciśnieniomierze oraz wagi dietetyczne, które sprzedawane są po cenach producenta.
 • Zakończono już generalny remont sali widowiskowej w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum”. W ramach prac udało się pomalować całą salę, wycyklinować parkiet, a przede wszystkim wymienić 378 foteli. Nowe są szersze i wygodniejsze. Stare wciąż nadają się do użytku, więc przekazano je do wodzisławskich szkół. W związku z tym tutejsze kino od 30 sierpnia wznawia swoją działalność.
 • Jeszcze do 30 sierpnia, przed budynkiem Miejskiego Ośrodka Kultury, czynna będzie „Giełda używanych podręczników i lektur szkolnych”. Jest to dobra okazja do zaopatrzenia się uczniów w podręczniki tańsze od tych zakupionych w księgarni. Giełda organizowana jest już od pięciu lat i cieszy się coraz większym powodzeniem wśród mieszkańców.
 • 23 sierpnia, w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie Janusza Nowickiego, naczelnika Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami z przedstawicielami Państwowej Agencji Inwestycji. Instytucja ta współpracuje z jednostkami samorządu terytorialnego w celu pozyskania inwestorów dla ofert przedstawianych przez poszczególne miasta. Oferty umieszczane są w specjalnej bazie danych, która przedstawiana jest inwestorom. Nie trafiają tam jednak wszystkie propozycje, ale jedynie te spełniające określone kryteria, a władze miasta powinny przekonać PAI, że są w stanie stworzyć odpowiednie warunki do inwestowania na ich terenie.

Rydułtowy

 • 23 sierpnia burmistrz miasta Alfred Sikora, pojechał wraz z delegacją do Czech z darami dla powodzian. Poszkodowanym przekazano wodę i środki czystości za kwotę 10 tys. zł oraz 10 osuszaczy do pomieszczeń. Wszystko zostało zakupione z pieniędzy gminy. Orlowa to miasto partnerskie Rydułtów, dlatego tam skierowano pomoc. Władze Orlowej skierują dary do najbardziej potrzebujących.
 • Trwa remont ul. Obywatelskiej, a w niedługim czasie ruszą prace na ul. Struga, gdzie zostanie ułożony chodnik i wykonana nowa nawierzchnia.
 • Od 6 do 8 września odbędą się X Dni Rydułtów. W piątek imprezy będą trwały od 16.00 do 19.00, w programie przewidziano koncerty, turniej koszykówki, w sobotę odbędzie się: pokaz psów rasowych, pokazy wschodnich sztuk walki, występ Kabaretów „To nie my” i „Paka” oraz koncerty zespołów: „Dwa plus jeden” i „Smokey Band”. Główną atrakcją niedzielnego wieczoru będzie występ „Elektrycznych Gitar”. W programie przewidziano ponadto wiele imprez sportowych.
 • Numer: 35 (155)
 • Data wydania: 28.08.02