Poniedziałek, 22 lipca 2019

imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

RSS

Zimowych ferii czas

17.01.2001 00:00
Czy podczas tegorocznych ferii zimowych dzieci i młodzież będzie się nudziła? Ci, którzy wyjadą pewnie nie. A jak będą odpoczywali ich rówieśnicy pozostający w domu?
Wodzisławski referat Sportu i Zdrowia we współpracy z klubami sportowymi, działającymi na terenie miasta, zapewnią dzieciom godziwą i zdrową rozrywkę. W dniach między 5 a 17 lutego organizowane będą halowe zajęcia sportowe (treningi, turnieje) oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Trenerzy i instruktorzy MKS „Odra” prowadzić będzie zajęcia dla juniorów i trampkarzy. MOSiR „Centrum” organizować będą wyjazdy w góry, na narty i sanki. W czasie ferii wypoczywający  nieodpłatnie będą mogli korzystać w godzinach 11-13 z krytego basenu kąpielowego, położonego na osiedlu 1 Maja. Sale gimnastyczne szkół podstawowych 5,6,7 udostępnione będą dla gier w szkół-kach piłkarskich. Ukoronowaniem tych treningów będzie Halowy Turniej Piłki Nożnej w Zabrzu, który odbędzie się w dniach 17 i 18 lutego. Poza tym, po wniesieniu 90 zł. opłaty, uczniowie mogą odpoczywać na jednym z dwóch turnusów organizowanych w Ośrodku Jazdy Konnej w Kokoszycach. Terminy: I - od 5 do 10, II - od 12 do 17.

Swej gościny TKKF „Budowlani” udzieli Zespół Szkół Technicznych. W czasie ferii odbywać się tam będą zajęcia sportowe w tenisie stołowym, siatkówce i koszykówce.

W SP nr 5 TKKF „Olimp” zaplanował halowe turnieje piłki nożnej, tenisa stołowego, a także białej piłki nożnej na śniegu.

TKKF „Relax” zaprasza miłośników piłki siatkowej i tenisa do brania udziału w grach organizowanych w sali gimnastycznej SP nr 10. Rozgrywki tenisowe zakończą się turniejem o miano najlepszej tenisistki i tenisisty.

TKKF „Karlik” również proponuje rozgrywki tenisowe oraz inne gry halowe i na boisku SP nr 9. Również z myślą o mieszkańcach Wilchw TKKF „Balaton” zorganizuje 3 wyjazdy na kryte lodowisko w Jastrzębiu, za to w hali sportowej KWK „1 Maja” będzie patronował turniejom piłki nożnej i siatkowej.

KS „Naprzód” Kokoszyce zaprosza w czasie ferii chłopców do udziału w halowych grach w piłkę nożną, a sąsiedzi z Zawady prowadzić będą dwa razy w tygodniu zajęcia dla juniorów i trampkarzy.

Dla dzieci i młodzieży, które preferują zajęcia umysłowe Klub Szachowy „Społem” organizuje w świetlicy przy ul. Tysiąclecia 1a dwa turnieje szachowe i warcabowe oraz naukę podstaw tych gier.

Podobnie atrakcyjne zajęcia proponuje Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Dodatkowo, organizatorzy tych zajęć, zapewniają wszystkim dzieciom ciepłe napoje i jeden posiłek w trakcie pobytu. W podobny sposób zaopiekują się uczestnikami imprez w Turzyczce tamtejsi opiekunowie z TPD.

Na trochę innych zasadach zorgnizowane będą bardzo atrakcyjne zajęcia rekreacyjne i wyjazdy w góry w czasie ferii dla uczniów z Rydułtów. Ognisko Pracy Pozaszkolnej (ul. Raciborska 270) zaplanowała akcję „Zima w Mieście 2001” przy minimalnej odpłatności ze strony rodziców. Za całodniową wycieczkę w góry Beskidu Śląskiego Ognisko pobierać będzie 5 złotową opłatę, a za zajęcia na basenie czy też wyświetlany film - 2 złote. Zapisy przyjmowane są już od 16 stycznia do  2 lutego, w siedzibie OPP, w godzinach od 8 do 15.

Szczegółowe informacje o wspomnianych imprezach uzyskać będzie można u organizatorów lub wyczytać z ogłoszeń rozlepionych w mieście.

J.A.B. 
  • Numer: 3 (71)
  • Data wydania: 17.01.01