Piątek, 24 maja 2019

imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

RSS

SYTUACJA HYDROLOGICZNA:

Powiatowi szejkowie

17.01.2001 00:00
 
W ostatnim kwartale ubiegłego roku nasiliły się kradzieże paliwa. Nie są to incydentalne przypadki opróżnienia baku samochodu osobowego. Jest to złodziejstwo na dużą skalę. Chodzi o kradzieże przynoszące eks-właścicielom straty liczone w tysiącach złotych. Pisaliśmy o nich w rubryce 997. Okazuje się, że ani właściciele baz transportowych, ani tym bardziej strzegący mienia, nie wzmacniają przez to swej czujności. Pewnie działa tu myślenie typu: “mnie się nic złego nie może przytrafić”.

29 XII ub. r. okradziono kolejnego właściciela samochodów ciężarowych. Po przyjściu do swej bazy w Zawadzie stwierdził on, że w nocy z czterech dużych ciężarówek “wyparowało” mu około jednego tysiąca litrów oleju napędowego. Skradzione paliwo warte było 2.800,- zł.

Jako, że była to kolejna kradzież tego typu, Policja apeluje o staranniejsze (niż kłódka na baku) zabezbieczenie samochodów ciężarowych, a także rzetelne wypełnianie obowiązków przez stróżów tego mienia. Brak czujności kończy się w tym wypadku nie tylko utratą pracy, lecz rzuca również cień podejrzenia na stróża.

J.A.B. 
  • Numer: 3 (71)
  • Data wydania: 17.01.01