Poniedziałek, 15 lipca 2019

imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona

RSS

Budowlany oszust

17.01.2001 00:00
Wodzisławska Prokuratura Rejonowa oskarża Dariusza B. o przywłaszczenie sobie mienia z wypożyczalni sprzętu budowlanego. Pożyczanych narzędzi i urządzeń o dużej wartości nie zwracał tylko je sprzedawał. Okradł w ten sposób kilka wypożyczalni na terenie naszego regionu.
Na początku maja w Komisariacie Policji w Rydułtowach ojczym oskarżonego złożył doniesienie, że Dariusz B. skradł dwa czeki z jego książeczki czekowej i na ich podstawie wypłacił pieniądze z konta. Sprawca dwa blankiety czeków przywłaszczył sobie podczas pobytu w mieszkaniu swojego ojczyma. Wypełnił je podrabiając podpis i na podstawie tak sfałszowanych czeków pobrał 1900 zł.

W trakcie śledztwa w tej sprawie wyszły na jaw inne przestępstwa Dariusza B. Okazało się, że wypożyczał on sprzęt budowlany z wypożyczalni nie zwracając go właścicielom. Były to zazwyczaj narzędzia i urządzenia o wartości kilku tysięcy złotych. W Rybniku wypożyczył młot pneumatyczny wart ponad 3,7 tys. zł, w Żorach zagęszczarkę o wartości 4,5 tys. zł, w Wodzisławiu młot udarowy o wartości 4,5 tys. zł a także zagęszczarkę wycenioną na 7 tys. zł, natomiast w Pszowie rusztowanie budowlane warte 10 tys. zł. To tylko część najważniejszych oszustw Dariusza B. Wyjaśnienia oskarżonego potwierdziły stan faktyczny ustalony przez policję i prokuraturę. Tłumaczył on, że przekazywał wyłudzony sprzęt innym mężczyznom, którzy go sprzedawali. Dariusz B. był już karany, na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy.

(jak)
  • Numer: 3 (71)
  • Data wydania: 17.01.01