Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 12 (1611) Data wydania: 21.03.23
Czytaj e-gazetę

Piórem naczelnego: Szybciej nie znaczy tanio

Mariusz Weidner Redaktor naczelny Nowin Raciborskich.

Kiedy prezydent z panią senator w poniedziałek zachwalali dziennikarzom walory rozbudowy żłobka przy Słonecznej, mieszkańcy tej ulicy wykorzystali obecność włodarza i podeszli doń, by powiedzieć co myślą o remoncie tej ulicy. Ten ciągnie się od wielu miesięcy. Okazuje się, że drogowców nie ma tam już od paru tygodni, a wcześniej mówili miejscowym, że czas na wykonanie robót mają do jesieni. Tymczasem mieszkańcy nie potrafią wyjechać z posesji i muszą wykazywać się nie lada pomysłowością, żeby pokonać autem bardzo wysokie krawężniki. Marzy im się, aby remont skończył się przed Wielkanocą, na co szanse wydają się dziś niewielkie. W dyskusji z prezydentem padło ciekawe stwierdzenie, że raciborzanie ze Słonecznej gotowi byliby dołożyć się po 50 zł, żeby przyspieszyć remont drogi. Przy remontowanym odcinku jest kilkanaście domostw i zebrana kwota sięgnęłaby kilku tysięcy złotych. Realia remontów drogowych idą w setki tysięcy, w miliony złotych. Niestety, gest mieszkańców nie wystarczy by włączyć tryb ekspres, choć przydałoby się to zrobić, bo warunki w jakich muszą wytrzymywać są nie do pozazdroszczenia.