Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 27 (1574) Data wydania: 05.07.22
Czytaj e-gazetę

Strażakom z Markowic w nowej remizie leje się na głowę

Gdy pada deszcz, ochotnicy z dzielnicy Raciborza muszą podstawiać wiadra w remizie. Przecieki w dachu znajdują się w pobliżu instalacji elektrycznej i strażacy obawiają się, że w końcu dojdzie do zwarcia.

– To stwarza niebezpieczeństwo. Obiekt jest stosunkowo nowy, sytuacja jest kuriozalna – mówiła na ostatniej sesji markowicka radna Justyna Henek-Wypior. Wtórowała jej inna mieszkanka Markowic – Justyna Poznakowska.

Obie zgodnie stwierdziły, że problem należy jak najszybciej rozwiązać, a na pewno przed zimą. – Proszę się zainteresować tym panie prezydencie, zanim wady w pokryciu dachu pogłębią się – zaapelowała do Dariusza Polowego radna Henek-Wypior.

Włodarz odniósł się do zgłoszenia pań radnych ze zrozumieniem. Zaznaczył, że sprawa jest ważka, bo zawodowi strażacy mają w Markowicach ulokowany awaryjny punkt dowodzenia na wypadek problemów w komendzie powiatowej.

– Jak widać, zastosowana przy budowie tej remizy innowacyjna metoda pokrycia dachu okazała się chybionym rozwiązaniem. Łatanie tego dachu pociąga za sobą spore wydatki, a folia tam zastosowana nie da się połączyć z czym innym. Jakby to było zrobione papą termozgrzewalną, na pewno naprawiać byłoby to prościej i taniej. Obawiam się, że będziemy musieli wyremontować cały dach remizy – oznajmił D. Polowy.

Taki remont wymagać będzie większego nakładu środków, procedury zamówień publicznych i zgody rady miasta na przeznaczenie środków z budżetu. Następna sesja dopiero pod koniec sierpnia.

(m)