Piątek, 23 kwietnia 2021

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Maciej Kozicki tymczasowym prezesem Unii Racibórz

08.12.2020 00:00 red

Po rezygnacji ze stanowiska prezesa spółki miejskiej Unia Racibórz sp. z o.o., Krzysztofa Sałajczyka, trzeba było wskazać osobę, która przejmie obowiązki dotychczasowego sternika, którego czeka operacja.

Jak się dowiedzieliśmy, nowym, ale tymczasowym prezesem Unii Racibórz zostaje dotychczasowy dyrektor sportowy klubu – Maciej Kozicki. Kandydaturę Kozickiego prezydentowi zaproponował dotychczasowy szef Unii – Krzysztof Sałajczyk.

Maciej Kozicki jako piłkarz związany był z KS 1905 Krzanowice, następnie był trenerem LKS 07 Markowice i Stali Kuźnia Raciborska. 36-latek od sierpnia 2020 roku objął w nowej spółce miejskiej stanowisko dyrektora sportowego, natomiast od grudnia 2020 pełni rolę tymczasowego prezesa Unii Racibórz. To on stoi za ściągnięciem na funkcję pierwszego trenera seniorskiej Unii Racibórz, kilkukrotnego reprezentanta Polski – Dawida Plizgi.

Unia Racibórz od czasu przerodzenia się w spółkę wywalczyła z seniorami awans do grupy mistrzowskiej klasy okręgowej oraz z powodzeniem rywalizowała w rozgrywkach młodzieżowych w kilku kategoriach wiekowych.

(kozz)

  • Numer: 49 (1492)
  • Data wydania: 08.12.20
Czytaj e-gazetę