Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Władze biorą się za szyldy i reklamy w centrum Raciborza

31.12.2019 00:00 red

Urząd Miasta chce utworzyć Park Kulturowy na raciborskiej starówce. – Chcemy uporządkować centrum. Wzorujemy się na Starym Sączu – poinformował radnych komisji oświatowej wiceprezydent Michał Fita.

Na grudniowej sesji podejmowana jest uchwała intencyjna – konieczna, żeby prezydent zaczął prace nad utworzeniem Parku Kulturowego. Jego projekt został omówiony na roboczym spotkaniu dla radnych. Do publicznej wiadomości ma być podany 2 stycznia. Wówczas odbędą się spotkania konsultacyjne – dla rady miasta, dla mieszkańców oraz ustalenia z konserwatorem zabytków.

– Czym się kierujemy? Ten temat już się wcześniej pojawiał. Chcemy uporządkować centrum miasta, wygląd witryn, szyldów, małej architektury. W jakimś sensie inspiracją były powszechnie używane banery w centrum, łącznie z wielkim banerem „Tania odzież”. Nie chcemy aby reklamy były eksponowane w ten sposób – wyjaśniał wiceprezydent Michał Fita.

Magistrat inspiruje się centrami miast i miasteczek, np. Starym Sączem. – Szukamy jak można w elegancki i ładny sposób wyeksponować ofertę. Zrobić to w sposób spójny z architekturą całego miasta – zaznaczył M. Fita.

Obiecał radnym, że każdą zmianę urzędnicy przekonsultują z prowadzącymi działalność gospodarczą. – Nie chcemy zrobić nic bez takich konsultacji. Chcę by ktoś wchodząc do centrum miał satysfakcję z bycia na rynku, gdzie nie ma chaosu – podsumował wiceprezydent.

Wkrótce powstanie zespół ds. Parku Kulturowego. Odpowiednie zarządzenie wyda prezydent miasta.

(m)

  • Numer: 53 (1443)
  • Data wydania: 31.12.19
Czytaj e-gazetę