środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

Porodówka na Gamowskiej z wynikiem powyżej 1000 narodzonych dzieci

31.12.2019 00:00 red

Rok 2019 zamknie się lepszym wynikiem niż poprzedni, a w szpitalu rejonowym pamiętają jeszcze czasy, gdy noworodków było tu mniej niż pół tysiąca rocznie. Dla lecznicy te informacje oznaczają szansę na wyższy kontrakt i podwyższenie referencyjności oddziału ginekologiczno-położniczego.

Na tydzień przed świętami narodzin było 1019 i jak szacuje wicedyrektor medyczna Elżbieta Wielgos-Karpińska, statystyki porodowe powinny sięgnąć co najmniej 1050 do sylwestrowej nocy.

– Chcemy utrzymać poziom porodów na poziomie powyżej 1000, bo ten poziom oznacza, że oddział może się sam utrzymywać i zwiększać referencyjność. Trzeba nad tym pracować, by mieć tutaj wyższy kontrakt. W ubiegłym roku nie dobiliśmy do tysiąca – mówił na ostatniej konferencji prasowej w szpitalu jego dyrektor Ryszard Rudnik.

Na raciborskiej porodówce w grudniu rodziło się nawet siedmioro dzieci jednego dnia. – To idzie falami. Jest bardzo dużo narodzin, a następnie po 2 – 3 i znów bardzo dużo. Co da się zauważyć, to rodzą kobiety w średnim wieku, już nie te najmłodsze. Kiedyś taka średnia wieku była do 25 lat, a teraz ta granica przesunęła się kilka lat wyżej – twierdzi pani wicedyrektor.

(m)

  • Numer: 53 (1443)
  • Data wydania: 31.12.19
Czytaj e-gazetę