Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Spotykają się dla towarzystwa, wycieczek oraz integracji

12.11.2019 00:00 red

Wielu członków związku emerytów to osoby samotne. Zdarza się więc, że aktywność w kole jest po prostu okazją do wyjścia z domu, integracji oraz zwyczajnej rozmowy.

W środę 6 listopada członkowie koła seniorów z Płoni spotkali się na uroczystym obiedzie w restauracji „Imperia”. W ten sposób świętowali Dzień Seniora. – Nasze życie składa się z dobrych i złych wyborów. Uważam, że dokonaliście dobrego wyboru zapisując się do związku rencistów i inwalidów – zwróciła się do członków koła Danuta Stogiewicz, sekretarz oddziału rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Koło na Płoni jest stosunkowo nieliczne, co wynika ze specyfiki dzielnicy. Obecnie należy do niego dwudziestu ośmiu członków. W zdecydowanej większości są to kobiety, mężczyzn jest tylko dwóch.– Spotykamy się co najmniej raz w miesiącu. Te spotkania mają przede wszystkim charakter towarzyski. Wspólnie świętujemy urodziny członków naszego koła, przygotowujemy ciasta i kawę. Zapraszamy też na nasze spotkania ciekawych gości, organizujemy wycieczki, np. do browaru czy muzeum – mówi Barbara Dytrych, przewodnicząca koła.

(żet)

  • Numer: 46 (1429)
  • Data wydania: 12.11.19
Czytaj e-gazetę