Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

To nie pasjonaci, to bandyci

12.11.2019 00:00 red

Mieszkańcy osiedla przy Oborze skarżą się na kierowców, którzy urządzają wyścigi w sąsiedztwie ich domów.

Wkrótce na ulicy Markowickiej w Raciborzu (droga od ronda im. Jana Darowskiego przy Auchan w kierunku arboretum) zostanie zamontowany wyspowy próg zwalniający. Mieszkańcy dzielnicy Obora liczą, że dzięki temu choć w minimalnym stopniu uda się ograniczyć proceder przekraczania prędkości przez niektórych kierowców. – Przyjeżdżają do nas osoby z sąsiednich miast i powiatów. W okresie wakacyjnym na parkingu przy Oborze jest impreza od wieczora do rana. Jeżdżą z dużą prędkością po ulicy Markowickiej i driftują na parkingu*. Policja o tym wie, legitymują ich i nic z tego nie wynika. Raz przy driftach uderzyli w innych pojazd, innym razem jeden z tych kierowców odbił się od drzewa – powiedział jeden z mieszkańców podczas spotkania z prezydentem Dariuszem Polowym, które zostało zorganizowane 6 listopada.

Mieszkańcy Obory prosili prezydenta Raciborza, aby nie zostawiał ich samych z tym problemem. Gdy opowiadali mu o uciążliwych wyścigach i driftach, w świetlicy słychać było ryk silnika samochodu, którego kierowca z dużą prędkością przejeżdżał ulicą Markowicką. – Podobno oni chcą, żeby im zbudować specjalny tor i w taki sposób próbują wywierać nacisk. Dla mnie to nie są żadni pasjonaci. To co oni robią to jest bandytyzm – stwierdziła jedna z mieszkanek.

– Nasza dzielnica zderza się z jednym sąsiadem, który powoduje te uciążliwości. Porusza się swoim samochodem z dużą prędkością, zaprasza kolegów. Myślę, że jeśli jesteśmy naocznymi świadkami łamania prawa przez tę osobę, musimy zgłaszać to policji – zaapelowała do swoich sąsiadów Magdalena Kusy, mieszkanka dzielnicy i raciborska radna.

Jeden z mieszkańców osiedla wystąpił z własną receptą rozwiązania problemu. – Zrzućmy się po pięć złotych. Kupimy pół tony betonu, dwie tony żwiru i zrobimy z tego próg zwalniający przez cały parking. Nie wykręcą tam już ani jednego bączka – powiedział raciborzanin. – Tylko że wtedy zostanie pan ukarany za zniszczenie własności gminy – zauważył prezydent Polowy. – Nic nie szkodzi. W gazecie opiszą, że pan prezydent nie umiał załatwić tego problemu i sam to zrobiłem – odpowiedział pół żartem pół serio mieszkaniec.

(żet)

* Drift to technika jazdy w kontrolowanym poślizgu

  • Numer: 46 (1429)
  • Data wydania: 12.11.19
Czytaj e-gazetę