Czwartek, 3 grudnia 2020

imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

RSS

Epidemia koronawirusa:

Atak nożownika na komendzie policji w Rybniku

01.10.2019 00:00 red

Próbował uderzyć ją młotkiem. Gdy zaczęła uciekać, ugodził ją nożem.

Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło 23 września około godziny 10.00 w Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku. Wówczas do budynku wszedł mężczyzna, który trzymał w ręku młotek i próbował zaatakować nim recepcjonistkę. Kobieta ratowała się ucieczką, ale wtedy napastnik zranił ją nożem.

Dzięki szybkiej reakcji policjanta pełniącego służbę na stanowisku zastępcy dyżurnego, mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli niebezpieczne przedmioty, które miał przy sobie. Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny pod nadzorem prokuratora. Zabezpieczono również nagranie z kamer monitoringu komendy.

Zatrzymany to 63-letni mieszkaniec Rybnika. Mężczyzna wcześniej nie był karany. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach skierował na miejsce pracowników wydziału kontroli KWP oraz policyjnych psychologów.

Pokrzywdzona przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku. Lekarze określają jej stan jako stabilny. Rodzinie pokrzywdzonej oraz interweniującemu policjantowi została zapewniona pomoc policyjnego psychologa.

(żet)

  • Numer: 40 (1423)
  • Data wydania: 01.10.19
Czytaj e-gazetę