Sobota, 29 lutego 2020

imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla

RSS

DUŻY KALIBER: 16-latka straciła przytomność po wódce

13.08.2019 00:00 red

RYDUŁTOWY 16-latka spotkała się z kolegami. Postanowili napić się wódki. Dla nastolatki skończyło się to fatalnie. Z ponad 3,5 promilami trafiła do szpitala w Rydułtowach.

W sobotę 3 sierpnia policjanci z Rydułtów zostali wezwani do szpitala w Rydułtowach. Okazało się, że na oddział pediatryczny została przywieziona 16-letnia dziewczyna, mieszkanka powiatu rybnickiego. Była nieprzytomna. Jej stan wskazywał na zażycie substancji odurzających. Na miejscu byli już rodzice nastolatki.

– Jak ustalono, dziewczyna nie była pod wpływem narkotyków, ale w jej organizmie było ponad 3,5 promila alkoholu – przekazuje nadkom. Marta Pydych, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl.

Na szczęście w poniedziałek nastolatka mogła już opuścić szpital. Sprawę musiała wyjaśnić policja. Okazało się, że feralnego dnia nastolatka spotkała się na rynku z kolegami. Następnie przeszli w ustronne miejsce i razem spożywali alkohol. Pili wódkę. Potem dziewczyna straciła przytomność. Jeden z chłopaków o tym fakcie powiadomił jej rodziców, którzy przyjechali na miejsce i zabrali ją do szpitala. – Policjanci będą prowadzić postępowanie pod kątem demoralizacji i rozpijania małoletniej – wyjaśnia nadkom. Marta Pydych. (mak)

  • Numer: 33 (1417)
  • Data wydania: 13.08.19
Czytaj e-gazetę