środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Wykłady o prawie ruszają

05.02.2019 00:00 red

Biblioteka Publiczna w Raciborzu oraz Sąd Rejonowy w Raciborzu zapraszają na pierwszy wykład z cyklu edukacji prawnej „Mam prawo do...” pt. „Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów w prawo własności – praktyczny przewodnik”.

Odbędzie się on w Bibliotece Publicznej przy ul. Kasprowicza 7 lutego o godz. 18.00. Swoje prelekcje wygłoszą specjaliści i praktycy: Elżbieta Sokołowska – od 22 lat naczelnik wydziału gospodarki nieruchomościami Urzędu Miasta w Raciborzu; Arkadiusz Olejarnik – starszy referendarz sądowy, przewodniczący wydziału V ksiąg wieczystych Sądu Rejonowego w Raciborzu, orzekający w sprawach wieczystoksięgowych od 11 lat.

W ramach nowego cyklu edukacji prawnej przygotowanego przez Sąd „Mam prawo do...” będą odbywały się wykłady i wydarzenia mające na celu w przystępny sposób przybliżyć mieszkańcom zagadnienia prawne i regulacje prawne. Kolejne spotkania zaplanowano 15 marca, kiedy przypada Dzień Edukacji Prawnej oraz 23 maja, kiedy obchodzony jest Dzień Wymiaru Sprawiedliwości.

(r)

  • Numer: 6 (1390)
  • Data wydania: 05.02.19
Czytaj e-gazetę