Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

W piątek spotkajmy się na Gwiazdce Serc

11.12.2018 00:00 red

18 raz odbędzie się w Raciborzu impreza charytatywna RIG. Nowiny zaśpiewają tam piosenkę pt. „Una noche mas” – Jeszcze jedna noc. To już nasz drugi występ na tym koncercie.

Nasz nowy utwór napisany został przez Katarzynę Gruchot, która wymyśliła doń melodię, a dopracowali go muzycznie Marek Kuder i zespół Pompa Band. Początkowo przypominał miłosne ballady z lat 80., ale na ostatnich próbach dostał rockowych ostróg. Opowiada o młodym piłkarzu z Borucina, który poznaje na imprezie u Konrada Migockiego (wiceprezes RIG) dziennikarkę marzącą o sensacyjnym artykule.

„Nowiny” wystąpią na Gwiazdce w doborowym towarzystwie. Zarówno profesjonalistów jak Marzena Korzonek czy Manuela Krzykała z zespołem Skaza jak i wielu amatorów. W zestawie tych wykonawców znaleźli się m.in.: Henryk Siedlaczek, Krzysztof Burek czy Michał Fita. Całość poprowadzą Kamila Besz (Vanessa) z Mariuszem Kaletą (dyr. SP18).

18. Gwiazdka będzie wielką imprezą urodzinową, bo staje się pełnoletnia. Na scenie mają się pojawić kolejne wcielenia Gwiazdki jako dziecka, dziewczynki i młodej kobiety.

Impreza zacznie się o godz. 18.00 i będzie się składała z dwóch ponadgodzinnych bloków przedzielonych krótką przerwą.

Bilety na imprezę można nabyć w siedzibie RIG przy Batorego, Cechu Rzemiosł Różnych, Piwiarni przy Wojska Polskiego oraz w kasie RCK gdzie odbędzie się koncert. Ceny zaczynają się od 20 zł. Wydarzenie najlepiej przeżyć na żywo, w domu kultury, ale będzie też transmisja internetowa prowadzona przez OstrógNet.

(m)

  • Numer: 50 (1382)
  • Data wydania: 11.12.18
Czytaj e-gazetę