Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 28 (1360) Data wydania: 10.07.18
Czytaj e-gazetę

Mateusz Mil w zbroi czyli sesja top modela w raciborskim Milk studio

O trudach pracy modela, programie telewizyjnym, który otwiera drzwi do kariery, tęsknocie za domem i przemijaniu rozmawiamy z Mateuszem Milem, uczestnikiem programu Top Model.

– W Krakowie, Poznaniu, Warszawie czy Wrocławiu nie brak świetnych fotografów. Dlaczego przyjechałeś na sesję zdjęciową akurat do Raciborza?

– To prawda, w wymienionych miastach nie brakuje świetnych fotografów, ale to nie znaczy, że te mniejsze miasta nie mają wybitnych fotografów, jak się właśnie okazało po sesji z Marcinem. A na sesję zdjęciową przyjechałem ponieważ spodobał mi się klimat zdjęć, które wykonuje Marcin i również chciałem, żeby zdjęcia w takim klimacie zrobiono mi.

– Jak pracowało Ci się z Marcinem Rychłym? Czy ta sesja była w jakimś względzie wyjątkowa?

– Z Marcinem współpraca to czysta przyjemność, potrafi skupić się na tym co robi i zrobić naprawdę fajne zdjęcia. Każda sesja na swój sposób, ale tutaj – muszę przyznać – byłem zaskoczony prośbą o założenie zbroi rycerza, super doświadczenie.

– W 2016 roku wziąłeś udział w programie Top Model. Czy ten program otworzył ci drzwi do kariery?

– Sam program w jakimś stopniu na pewno otwiera drzwi, ale co się dzieje po programie to też zależy od uczestnika.

– Czy to co robisz, to są pokazy mody, czy raczej sesje zdjęciowe?

– Znacznie więcej jest sesji zdjęciowych niż pokazów, ale w pokazach modowych jak najbardziej biorę też udział.

– Z jakimi markami/nazwiskami współpracowałeś po programie Top Model?

– Troszeczkę tego było, dlatego nie chciałbym kogoś urazić, nie wymieniając danego nazwiska. Na pewno warto wymienić dwie okładki, które zrobiłem: Elegant Magazine oraz Provocator Magazine. Miałem przyjemność zagrać w trzech teledyskach u wybitnych artystów, mam na swoim koncie również reklamę Elle, pokazy mody, sesje zdjęciowe.

– Zajmujesz się dziś tylko modelingiem, czy masz również inne zajęcia, z których się utrzymujesz?

– Mam inne zajęcia, które robiłem zanim zacząłem być modelem. Jestem personalnym trenerem oraz rozpisuję diety i plany treningowe online. Więc to jest moje główne źródło utrzymania.

– Czy modeling to lekkie i przyjemne zajęcie, czy raczej ciężka praca?

– Niestety modeling nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. Samo pozowanie jest super, ale jak w danej sesji trzeba się przebrać w 50 różnych outfitów lub czekać na planie zdjęciowym, to nie ukrywam, że potrafi to być męczące.

– Czy musisz trzymać dietę? Jak często ćwiczysz?

– Dbam o swoje ciało przede wszystkim odżywiając się zdrowo i regularnie ćwicząc od trzech do sześciu razy w tygodniu. Kiedyś dbałem o ciało ćwicząc boks, teraz już tylko siłownia.

– Czy swoją karierę i przyszłość wiążesz z Polską czy myślisz o Zachodzie?

– Jeszcze nad tym tak nie myślałem.

– Przez wiele lat mieszkałeś w Irlandii. Ciągnie cię na „zieloną wyspę”?

– Tak, czasami mnie ciągnie do Irlandii ze względu na rodzinę, która tam została i też trochę ludzi, którzy tam mieszkają.

– Jarosław, skąd pochodzisz, jest jeszcze mniejszy od Raciborza. Czy wracasz w swe rodzinne strony? Jak jesteś tam odbierany?

– Jasne, kiedy nadarzy mi się okazja to odwiedzam Jarosław. Mam tam prawie całą rodzinę i zawsze lubię tam wracać. Jestem tam odbierany bardzo miło, często podchodzą do mnie ludzie zrobić sobie zdjęcie, przywitać się i mi pogratulować, to bardzo miłe.

– Dziś twoje atuty to młodość i uroda. To wszystko kiedyś przemija. Czym chciałbyś się zajmować za 10, 20 czy 30 lat?

– Ja zawsze interesowałem się sportem i też w to brnę. Myślę, że jak przeminie ta młodość i uroda, to zawsze zostanie mi sport, o którym wiem tak naprawdę najwięcej i który się bardzo mocno rozwija.

tekst Wojtek Żołneczko, zdjęcia: OQL,Marcin Rychły