Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

OSP Siedliska. Uniwersalnie wyszkoleni

03.04.2018 00:00 red

Choć w tym roku obchodzą dopiero 73-lecie działalności, to są jedną z prężniej działających jednostek w gminie i powiecie. Straż w Siedliskach liczy 40 członków czynnych, a drugie tyle wspierających. 

W zeszłym roku wyjeżdżali do 48 akcji, w tym do 12 pożarów. Specyfika okolicy (bliskość rzeki i wylewisk oraz połaci lasów) wymaga od ochotników odpowiedniego przygotowania. Dlatego w Siedliskach tworzona jest baza sprzętu specjalistycznego do różnorodnych działań ratowniczo-gaśniczych. W remizie, poza trzema samochodami (Mercedes, Jelcz i Lublin), stoi agregat pompowy na przyczepie o wydajności 11600 litrów/min (największa w rejonie pompa do wody). Jest też łódź ratownicza z saniami wodno-lodowymi, stroje do pracy w wodzie, przewoźne działko itd. W minionym roku sama remiza przeszła remont, w co najbardziej zaangażował się druh Tomasz Czogała. Strażacy z Siedlisk podobnie jak w innych sołectwach, angażują się w życie swojej wioski przy każdej okazji. Podobnie,

gdy któryś z członków ich jednostki stanie przed ołtarzem, wtedy może liczyć na strażacką asystę.

Jako potrzeby ochotnicy wymieniają dalsze doposażanie i remonty remizy (w tym termomodernizacja) oraz pozyskanie nowych członków i reaktywacja sekcji młodzieżowej. Na ostatnich zawodach gminnych jednostka zajęła IV miejsce w grupie A, oraz II w grupie żeńskiej. W przyciągnięciu młodych mają pomóc strażackie wycieczki, dni otwarte, szkolenia i obniżone o połowę składki członkowskie.

Podczas zebrana sprawozdawczego za rok 2017 wręczono odznaki za zasługi dla pożarnictwa. Brązowy medal otrzymali: Artur Klinicki, Iwona Kowalska, Tomasz Morozek; srebrny: Krzysztof Mazur i Andrzej Szymik; złoty: Jan Bartoń i Krystian Bolik.

(woj)


Zarząd OSP Siedliska

• Prezes: Krzysztof Bartoń

• Naczelnik: Tomasz Czogała

• Z-ca naczelnika: Piotr Kowalski

• Sekretarz: Anita Procek

• Skarbnik: Franciszek Brzoska

• Członkowie: Andrzej Szymik, Adam Nieszporek, Józef Ulik, Tomasz Mrozek.

  • Numer: 14 (1346)
  • Data wydania: 03.04.18
Czytaj e-gazetę