Czwartek, 22 października 2020

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

O kobietach z przymrużeniem oka

27.03.2018 00:00 red.

O kobietach – nieco poetycko, nieco z przymrużeniem oka – traktowało słowno-muzyczne przedstawienie w wykonaniu aktorów amatorskiej grupy teatralnej działającej przy raciborskim Zamku Piastowskim. Po dłuższej przerwie ponownie na scenie bawili widownię piosenkami i wierszami m.in. Juliana Tuwima, Magdaleny Jankowskiej, Sławomira Wolskiego.

„Kobiety to anioły, jak się im podetnie skrzydła, zaczynają latać na miotle” – powiedzenie to najlepiej oddaje klimat spektaklu, w którym z pobłażaniem swe zalety, ale i babskie wady prezentowały panie, panowie zaś nakreślili humorystyczny obraz płci przeciwnej. Na scenie zaprezentowali się recytując i śpiewając: Urszula Gocyła, Franciszka Gruszka, Joanna Ekiert, Irena Zając, Irena Tyszkiewicz, Barbara Pietrzykowska, Halina Rycerz-Kuliga, Helena Baszton, Edward Wiśniewski i Krystian Pietrzykowski. Muzycznie dopracował występ maestro Zygmunt Zippel, a nad całością czuwała Joanna Kuliga-Leszczyńska. – Przedstawienie przygotowane z okazji Dnia Kobiet, to praca wszystkich członków grupy teatralnej, każdy z nas wniósł coś od siebie, ponieważ głos każdego z nas jest równie ważny – zapewniała o wspólnym wysiłku włożonym w występ pani Joanna. W ukwieceniu sceny wsparła artystów raciborska Kwiaciarnia Ali–Art.

Aktorzy – seniorzy pracowali nad spektaklem od końca stycznia, wcześniej przygotowali świąteczny montaż słowno-muzyczny. Aktualnie planują już następne występy.

(ewa)

  • Numer: 13 (1345)
  • Data wydania: 27.03.18
Czytaj e-gazetę