Piątek, 23 kwietnia 2021

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Duży kaliber: Okradał stacje paliw w Wodzisławiu

21.11.2017 00:00 red.

WODZISŁAW Policjanci zatrzymali mężczyznę, który od dłuższego czasu siał postrach na stacjach w Wodzisławiu i Rybniku. Złodziej nakradł paliwa na blisko cztery tysiące złotych.

W ubiegłym tygodniu w trakcie patrolu ulicy Wodzisławskiej policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego rybnickiej komendy zauważyli poszukiwany samochód. Marka, kolor auta i numery rejestracyjne były dobrze znane policjantom prewencji.

Pojazd był notowany w policyjnych kartotekach do kradzieży paliwa. Mundurowi włączyli sygnały uprzywilejowania, dając tym samym kierującemu wyraźny sygnał do zatrzymania. Wtedy mężczyzna gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Pomimo sygnałów wydawanych przez umundurowanych stróżów prawa jadących oznakowanym radiowozem, kierujący za wszelką cenę usiłował uniknąć kontroli drogowej.

Policjanci zatrzymali uciekiniera na ulicy Nacyńskiej. Kierującym okazał się 30-letni mieszkaniec Żor. Badanie stanu trzeźwości nie wykazało w jego organizmie alkoholu. W trakcie kontroli mundurowi znaleźli w samochodzie woreczki strunowe z suszem roślinnym. Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się, że jest to marihuana.

Pojazd trafił na policyjny parking, a 30-latek do aresztu.

Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Z zebranego przez śledczych materiału dowodowego wynika, że mężczyzna dopuścił się kradzieży paliwa na stacjach benzynowych w Rybniku oraz Wodzisławiu Śląskim, gdzie tankował paliwo i odjeżdżał, nie płacąc. Skradł łącznie ponad 750 litrów paliwa na kwotę blisko 4 tys. zł. Śledczy przedstawili podejrzanemu zarzut kradzieży, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadania substancji odurzających. Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał karze. Mężczyzna odpowie też za kradzież tablic rejestracyjnych.

(acz)

  • Numer: 47 (1327)
  • Data wydania: 21.11.17
Czytaj e-gazetę