Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Co dalej z przeprowadzką urzędu miejskiego?

21.11.2017 00:00 red.

Samorząd zdecydował o przekazaniu budynku po byłej szkole przy ul. Klasztornej na potrzeby jednostki Wojsk Obrony Terytorialnej.

Jeszcze przed utworzeniem piątego rodzaju sił zbrojnych RP w Kuźni planowano przenieść do tego szkolnego gmachu urząd miasta wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Zakładem Gospodarki Komunalnej. Nawet zaczęto prace projektowe i pozyskiwanie środków na przystosowanie wnętrza. O dalsze losy przeprowadzki dopytywali burmistrza radni, gdyż w obecnych murach brakuje już miejsca.

Burmistrz Paweł Macha przyznał, że nikt nie spodziewał się, że uda się w Kuźni utworzyć siedzibę śląskiej jednostki WOT. To mocno pokrzyżowało założenia przeprowadzki. Na razie rozważana jest koncepcja wykorzystania na potrzeby magistratu obecnej siedziby ZGKiM. Urząd miasta mieściłby się w dwóch sąsiadujących budynkach. Komunalka oraz pomoc społeczna miałyby otrzymać wspólną siedzibę, ale o jej lokalizacji na razie niewiele wiadomo. Należy podkreślić za burmistrzem, że to dopiero szkic nowego układu jednostek gminy.

(woj)

  • Numer: 47 (1327)
  • Data wydania: 21.11.17
Czytaj e-gazetę