Sobota, 25 maja 2019

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

W skrócie

20.12.2016 00:00 QLA

W skrócie

Rada miasta

Co się dzieje w schronisku?

Radny Leszek Szczasny sugeruje prezydentowi baczniej przyjrzeć się działalności schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wskazuje na niejasności w dokumentacji. – Z jednego dokumentu wynika, że zwierzak był szczepiony na wściekliznę, z drugiego, że nie był – opisuje w interpelacji. Podkreśla też sygnały dochodzące do niego, w których pojawia sie „smród, brud i pracownicy pijący kawkę na słonku zamiast czyścić psie kojce”. Dziwi się także zakazaniu wolontariuszom spacerów z psami. – Proszę o wyjaśnienia i kontrolę, o rozwiązanie wciąż niezdrowej sytuacji w tym miejscu – zwraca się do Mirosława Lenka


Kuźnia Raciborska

Rocznica traktatu

Koncert jubileuszowy z okazji 25. rocznicy podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy odbędzie się 30 grudnia o godzinie 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury. Wystąpią: Streichquartett 4 ever, Solistin „Dany”, Big Band „Laura”, Oper Solisten.


Rudy

Siłownia pod chmurką

Tuż przy płycie boiska szkolnego w Rudach powstała siłownia pod chmurką. Postawienie pięciu stanowisk to efekt inwestycji środków z funduszu sołeckiego. Siłownia będzie ogólnodostępna przez cały rok.


Gmina

Podatki bez większych zmian

Rada miejska przyjęła stawki za podatki od nieruchomości na 2017 r. Większość z nich nieuległa zmianie. Za grunty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej zapłacimy 0,84 zł za 1 mkw, za budynki mieszkalne 0,71 zł za 1 mkw, za budynki związane z prowadzeniem działalności gospodarczej 21,99 zł od 1mkw.


Rudy

Świąteczne kursy

Kolejka wąskotorowa w Rudach zaprasza na świąteczne przejazdy zabytkowym taborem. 26 grudnia pociągi będą kursować na trasie Rudy – Paproć – Rudy o godzinach: 12.30, 14.00 i 15.30.


Kuźnia Raciborska

Stypendium od premiera

Natalia Zamkotowicz, mieszkanka Kuźni Raciborskiej, przyszłoroczna maturzystka kończąca II LO w Raciborzu, otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów za najwyższą średnią ocen w swojej szkole i osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016. Gratulujemy!

  • Numer: 51/52 (1281/1282)
  • Data wydania: 20.12.16
Czytaj e-gazetę