Wtorek, 23 lipca 2019

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Świąteczny raj dla oczu i podniebienia

20.12.2016 00:00 QLA

Przedsmakiem świąt był tradycyjny już kiermasz bożonarodzeniowy zorganizowany w tym roku na kornowackim boisku. W ustawionych tam namiotach, spotkali się mieszkańcy gminy, licznie odwiedzający stoiska, na których można było popróbować wigilijnych potraw oraz zaopatrzyć się w piękne, niepowtarzalne ozdoby, stanowiące nieodzowny element świąteczny każdego wnętrza.

Wybierać było zaś w czym, ponieważ po jednej stronie przedstawicielki zespołów szkolno-przedszkolnych oraz gimnazjum oferowały prawdziwe cudeńka, poczynając od niezwykłych choinek, bombek, stroików i wieńców, po świąteczne figurki związane z zimą i Bożym Narodzeniem. Panie z KGW i Stowarzyszenia „Prężny Kornowac” pozwalały natomiast rozsmakowywać się w potrawach, o które w takim wyborze, trudno nawet w najbardziej hołdującym świątecznym zwyczajom domu. Pokosztować można było więc m.in. ryb na różne sposoby, barszczu, pierogów, moczki, bigosu, krokietów, ciast oraz świątecznej miodówki i grzanego wina.

Na kiermaszu nie brakowało też mikołaja oraz elfów, które zajmowały dzieci rysowaniem i zabawami. Atmosfery wydarzenia dopełniły kolędy w wykonaniu uczniów miejscowych szkół oraz Chóru „Natanael” z Pogrzebienia pod dyrekcją ks. Piotra Wali SBD.

(ewa)

  • Numer: 51/52 (1281/1282)
  • Data wydania: 20.12.16
Czytaj e-gazetę