Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Najlepszy poeta wśród lekarzy

25.10.2016 00:00 red.

Marek Labus zdobył pierwszą nagrodę w „Turnieju jednego wiersza”, który odbył się 7 października w ramach Konfrontacji „Medycyna i Sztuka – Med&Art” 2016 w Teatrze Nowym w Zabrzu (ex aequo w dwoma innymi wykonawcami).

Ta cykliczna impreza jest spotkaniem twórców i entuzjastów sztuki związanych profesjonalnie z medycyną (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów, kadry administracyjnej i zarządczej). Jury obradowało pod kierunkiem poetki Doroty Szatters, pełniącej od wielu lat obowiązki naczelnika wydziału kultury Miasta Zabrze.

– W tym roku zachwycił nas kolejnymi wierszami – słowami piosenek. Rzadko teksty do śpiewania zyskują status poezji. Marek Labus był wyśmienity i podczas „Turnieju jednego wiersza” i podczas „Pojedynku na moskaliki” – podsumowuje dr hab. Zbigniew Nawrat, gospodarz imprezy, a na co dzień dyrektor Instytutu Protez Serca Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu.

Marek Labus (na co dzień laryngolog, menedżer służby zdrowia nie stroniący od działalności społecznej) w zabrzańskich Konfrontacjach odniósł sukces już po raz drugi. Przypomnijmy, że kilkanaście lat temu zespół „Łzy” wykorzystał tekst Marka Labusa w swoim wielkim przeboju „Oczy szeroko zamknięte”.

(APG)

  • Numer: 43 (1273)
  • Data wydania: 25.10.16
Czytaj e-gazetę