Piątek, 3 lipca 2020

imieniny: Anatola, Jacka, Ottona

RSS

Piwko pod specjalnym nadzorem

05.07.2016 00:00 red.

Urząd wskazał policji miejsca występku. Tam w weekendy pojawią się dodatkowe patrole

Magistrat zamówił w raciborskiej komendzie patrole policyjne. Funkcjonariusze mają pojawiać się w miejscach skąd pochodzi najwięcej skarg mieszkańców.

To efekt dotacji przekazanej przez samorząd miejscowej policji. Ostatnio szef komisji gospodarki Marcin Fica dopytywał prezydenta Mirosława Lenka kto będzie decydował o tym, gdzie ma interweniować policja opłacona przez raciborzan. – Nie chcę by mieszkańcy zwracali się z tym do komendy. Lepiej niech dzwonią i dokonują zgłoszeń w urzędzie, w straży miejskiej, a my przekażemy je dalej – mówił włodarz.

M. Lenk jest już po spotkaniu z przedstawicielem policji, odpowiedzialnym za dysponowanie patrolami. – Zależy nam by policjanci wykonywali dodatkowe patrole w weekendowe noce, z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę – informuje prezydent.

Policja ma skoncentrować się na ścisłym centrum, starówce i rynku. – Tam gdzie działają lokale z alkoholem, ogródki piwne. Stamtąd dociera do urzędu najwięcej skarg na głośne zachowanie w trakcie ciszy nocnej – dodaje M. Lenk.

(m)

  • Numer: 27 (1258)
  • Data wydania: 05.07.16
Czytaj e-gazetę