Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Wieści gminne

01.12.2015 00:00 red

Powiat

Więcej kursów do Kobyli

Wójt Gminy Kornowac Grzegorz Niestrój spotkał się z przedstawicielami PKS Racibórz, aby wynegocjować zmiany w rozkładzie jazdy na trasie Kobyla – Łańce. – Udało się nam dojść do porozumienia i wznowić dwa kursy z poprzedniego rozkładu jazdy, jeden przesunąć oraz uruchomić dodatkowy – mówi wójt Grzegorz Niestrój. Zmiany w rozkładzie jazdy zaczną obowiązywać od 1 grudnia.

Pałac w Rzuchowie odzyskuje blask

W ostatnim czasie właściciel obiektu wymienił wieżę pałacową na nową – miedzianą. Ponadto zabudowano dodatkowe rusztowania, które posłużą dekarzom do dokończenia dachu budynku. Dalsze prace przy renowacji obiektu uzależnione są od pozyskania przez inwestora środków zewnętrznych na wsparcie tego przedsięwzięcia – informują władze gminy Kornowac.

Senator spotkał się z samorządowcami

Adam Gawęda (PiS) spotkał się z samorządowcami z całego okręgu. – Przedstawił się i czeka na kontakty w konkretnych tematach. Dla nas kluczowe jest, aby w tej kadencji zostały zrealizowane kluczowe inwestycje w regionie – budowa Drogi Głównej Południowej oraz drogi Racibórz – Pszczyna – mówi wójt Grzegorz Niestrój. – To jest ostatnia szansa dla tych dróg – dodaje.

  • Numer: 48 (1228)
  • Data wydania: 01.12.15
Czytaj e-gazetę