Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Na sygnale

17.11.2015 00:00 red

Region

Zaginiona dwulatka

Poszukiwania 2-letniej Wiktorii z Rybnika trwały cztery dni, a rozpoczęły się po tym, gdy matka dziewczynki nie przekazała jej pod opiekę rodziny zastępczej. Matka z córką zostały odnalezione przez raciborskich policjantów w Pietrowicach Wielkich. Ostatecznie sąd zdecydował, że dziewczynka trafi pod opiekę rodziny.

Kierował po dopalaczach

12 listopada policjanci z Rybnika zatrzymali na ulicy Rudzkiej 22-letniego rybniczanina. Badanie na alkomacie dało wynik negatywny, jednak zatrzymany przyznał się, że wcześniej zażywał dopalacze. Za jazdę pod wpływem środków odurzających grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

Za słodycze do aresztu

Pracowniczka jednego z rybnickich sklepów przyłapała na gorącym uczynku 36-latka, który próbował ukraść słodycze o wartości 600 zł. Mężczyzna wypełnił słodkościami walizkę, a następnie próbował wyjść ze sklepu. Ekspedientka zamknęła drzwi na klucz i wezwała policję. Ostatecznie złodziej trafił do aresztu.

Przestępczy duet

23-latek ze swoją 22-letnią żoną od kilku miesięcy dokonywali kradzieży, włamań, rozbojów i oszustw na terenie Rybnika. Przestępcza para została zatrzymana przez policjantów z Boguszowic – mąż trafił do aresztu, a żona objęta została dozorem policyjnym. Za popełnione przestępstwa grozi im dziesięć lat więzienia.

Padlina w studni

Poniedziałek 9 listopada był wyjątkowo spokojny dla naszych strażaków. Wyjechali do akcji tylko raz – zastęp ochotników interweniował przy ul. Plebiscytowej w Raciborzu. W studni na prywatnej posesji znaleziono padlinę, która zatruła wodę. Strażacy wypompowali wodę. Teraz studnia zostanie poddana dezynfekcji.

  • Numer: 46 (1226)
  • Data wydania: 17.11.15
Czytaj e-gazetę