Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

W skrócie

03.11.2015 00:00 red

Racibórz

Wiosna biegaczy

Stadion na Zamkowej czeka na nową bieżnię. Wiosną urząd wyśle wniosek do Ministerstwa Sportu. Prezydent Lenk jest po kolejnych rozmowach z wiceprezesem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Związek wesprze starania samorządu o dotację na modernizację bieżni. Przed skierowaniem wniosku o dofinansowanie musi powstać dokumentacja projektowa inwestycji.

Koszary za drogie

DFK ma pomysł jak wyremontować stare koszary na Ostrogu, w pobliżu aquaparku. Szef struktur wojewódzkich tej organizacji Martin Lippa spotkał się po raz drugi w tej sprawie z prezydentem Mirosławem Lenkiem. – Pomysł jest, trudniej o sposoby jego sfinansowania. Rozmowy trwają, rozważamy różne warianty – przyznaje włodarz Raciborza.

Rewolucja piecowa

Grupa robocza, powstała w ramach Subregionu Zachodniego, pracuje nad sposobami ograniczania niskiej emisji. Ten zespół tworzą przedstawiciele samorządów tworzących subregion. – Te prace nabiorą teraz tempa bo uchwalono ustawę antysmogową. Daje ona gminom spore kompetencje w zakresie regulacji niskoemisyjnych na swoim terenie, w zakresie zasad spalania paliw stałych – poinformował na październikowej sesji prezydent Lenk.

Sprawy kadrowe

16 listopada ma być zatrudniony w magistracie Leszek Iwulski, nowy rzecznik prasowy prezydenta Mirosława Lenka. W raciborskim Centrum Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeprowadzono konkurs na zastępcę dyrektora centrum ds. medycznych. Było to już drugie nierozstrzygnięte postępowanie w tej sprawie. Dyrektor Michał Lorenz dostał wolną rękę w zatrudnieniu zastępcy.

  • Numer: 44 (1224)
  • Data wydania: 03.11.15
Czytaj e-gazetę