Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 17 (1198) Data wydania: 28.04.15
Czytaj e-gazetę

3 pytania do Włodzimierza Kącika wicedyrektora szpitala

3 pytania do Włodzimierza Kącika wicedyrektora szpitala

– Po 6 latach pańskiej pracy szykuje się konkurs na wicedyrektora medycznego. Wiele szpitali ma problem z doborem osób na to stanowisko. Odpowiedzialność jest duża, a większe pieniądze można zarobić jako lekarz. Niewielu się na to decyduje. A pan?

– Zdecyduję się na kontynuację, o ile zaistnieje taka sposobność. Za dużo pracy włożyłem w ten szpital. Uważam, że rezygnacja z pracy w Raciborzu na tym etapie byłaby niewłaściwym rozwiązaniem. Nie wiem z jakim skutkiem końcowym, bo ten nie zależy tylko ode mnie, ale na pewno wystartuję w konkursie na wicedyrektora medycznego szpitala rejonowego.

– Mówi pan o pracy włożonej w raciborski szpital. Co ma pan konkretnie na myśli?

– Jest tego bardzo dużo. Wszystkie sprawy prowadzone i załatwiane odnotowuję. Mam nawet harmonogram tego wszystkiego co się działo, kiedy i jakie były efekty. Najważniejsza rzecz to ratowanie dramatycznej sytuacji kadrowej, jaką zastałem tutaj 6 lat temu. Uważam, że udało się rozwiązać ten problem, chociaż nie do końca tak jak chciałem. Jednak wobec realiów, które panują na rynku medycznym, to jest to dużym sukcesem. Kiedy przychodziłem, prawie nikogo tu nie było do nauki, a teraz mamy 18 lekarzy, którzy się szkolą. Dwóch z nich już zdało egzaminy. To nie jest tak, że samo się zrobiło. Trzeba było wiedzieć jak to skutecznie przeprowadzić.

– Czy to już optymalna sytuacja kadrowa dla raciborskiej lecznicy?

– Myślę, że w szpitalach w Polsce jeszcze długo nie będziemy mówili o optymalnej sytuacji kadrowej. Niedobory na rynku medycznym są dramatyczne. Ogromna jest do tego konkurencja w pozyskiwaniu pracowników merytorycznych. Zdaję sobie sprawę, że szkolenie to nie wszystko. Muszę wiedzieć ilu moich ludzi wchłonie rynek oferując im coś lepszego niż my, bo nie będzie nas stać na lepszą ofertę. Nie wszyscy zostaną z nami, ale póki co są tutaj i się szkolą. Dla raciborskiego szpitala to jest duże wsparcie. Część ze szkolących się będzie zdawać egzaminy specjalizacyjne dopiero w 2021 roku więc jeszcze trochę popracują na Gamowskiej.

Rozmawiał Mariusz Weidner