Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 2 (1183) Data wydania: 13.01.15
Czytaj e-gazetę

Wierni tradycji maturzyści z Kasprowicza bawili się w Arenie RAFAKO

Studniówka Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu (I LO, liceum plastyczne, liceum dla dorosłych) okazała się nie lada przedsięwzięciem. Kilkaset osób bez przeszkód pomieściła raciborska Arena RAFAKO. Zabawa, zgodnie z życzeniem dyrektora Wojciecha Janiczki, była na „szóstkę”!

O studniówce liceum Kasprowicza mówią maturzyści i dyrektor

Wojciech Janiczko dyrektor ZSO nr 1

Nasze szkoły zgodnie z tradycją bawią się w hali Rafako. Jest to: I LO, liceum plastyczne i liceum dla dorosłych. To razem ponad 400 osób. Moja studniówka była na początku lat 80. ubiegłego wieku.  Kończyła się o 22.00, przed godziną milicyjną. Obowiązywały kartki na wszystko i odkładaliśmy je parę miesięcy by zaopatrzyć się na studniówkę. Odbyła się w auli I LO.

Ola Niśko III mg

Zorganizowałyśmy studniówkę wspólnie z Olą Flegel z III mf. I LO od zawsze tutaj się bawi, bo warunki są odpowiednie dla tak licznej grupy młodych ludzi. Koszt wyniósł 150 zł. Zastanawialiśmy się czy wybrać zespół, ale zdecydowaliśmy się na didżeja, trochę na przekór. Disco Didżejs są z polecenia mojej mamy, która zna ich z wesela.

Bartosz Tański III mi

Przesądy studniówkowe? Trudny temat. Ze względu na naszą dalszą edukację w tej szkole nie mogę poruszyć pewnych wątków. Wiadomo jednak o tym, co interesuje męską część bawiących się. Chodzi o czerwone podwiązki u dziewcząt. Potrafią fascynować mężczyzn.

Paulina Macyszyn i Karolina Czekańska III h

Sukienkę wybrałam spontanicznie, początkowo na urodziny, ale spodobała mi się tak, że wzięłam ją na bal. Jaki jest trend? To indywidualny wybór. Widać wkoło dużo tiulu, koronek, ale wszystkie sukienki są ładne. Niektórym pasują długie, a innym krótkie. Czasopisma też  podpowiadają tiul. Ale ludzie ubierają to co lubią, a nie to co jest modne.

Kacper Pilch i Aleksandra z II LO

Przyszedłem z koleżanką poznaną na imprezie. Jestem przekonany, że nasza studniówka będzie najlepsza w tym roku bo świetni ludzie się na niej bawią a moja studniówka nie może być przecież słaba.

Didżeje z Rybnika Patrycjusz i Dawid

Młodzi bawią się najlepiej przy disco polo. Muzyka musi być skoczna, taka która porywa. Przebojem tego sezonu będzie piosenka „Ruda tańczy jak szalona”. Wszyscy to teraz znają, to chwyci.

Wojtek Ordejuk i Magda Koszorz prowadzili poloneza

Dominują klimaty dance, rock’n’roll i stare kawałki, bo ważne są hity, przy których każdy stuknie stópką, bo każdy je zna i dobrze się bawi. Jak polonez się tak dobrze udał, to wszystko inne musi być genialne. Arena Rafako to najlepsze miejsce na tego typu imprezy.