Czwartek, 15 kwietnia 2021

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

WAŻNE:

Zamknięty przejazd kolejowy

16.12.2014 00:00 red

Nędza. 10 grudnia rozpoczął się remont przejazdu kolejowego na ul. Jana Pawła II w Nędzy. Jak podała wójt Anna Iskała, prace potrwają co najmniej do 22 grudnia, a być może zakończą się dopiero w Wigilię. Do tego czasu przejazd będzie zamknięty.

O planach remontu informowaliśmy naszych czytelników przed kilkoma tygodniami. Wówczas urzędnicy gminy skarżyli się na słabą komunizację z PKP oraz Zarządem Dróg Wojewódzkich, które remont nadzorują. Nie wiadomo było wówczas kiedy prace się rozpoczną. Od tamtego czasu nic się nie zmieniło. Informacja o dacie rozpoczęcia robót wpłynęła do urzędu gminy dwa dni przed zamknięciem przejazdu.

W związku z pracami na torowisku zorganizowano objazd prowadzący przez Rudy. Ci, którzy nie muszą podróżować drogą wojewódzką mogą sobie skrócić drogę wybierając objazd przez Turze.  Prawdopodobnie zostanie uruchomiony jeszcze inny szlak awaryjny, przez ul. Leśną w Nędzy. To jednak wymaga ustaleń z Nadleśnictwem i będzie dotyczyło raczej tylko samochodów osobowych.

9 grudnia podczas sesji rady gminy w Nędzy zwrócono uwagę na niefortunne oznaczenie objazdów. Problem w tym, że przejazd kolejowy przecina miejscowość tak, że jadąc z Kuźni Raciborskiej i kierując się np. na ulicę Rogol w Nędzy, stosując się do objazdu, wyjedziemy po drugiej stronie torów. W tej sprawie mieli zostać powiadomieni drogowcy, choć wątpliwe aby potrafili tak szczegółowo oznaczyć objazd.

(woj)

  • Numer: 50 (1179)
  • Data wydania: 16.12.14
Czytaj e-gazetę