Czwartek, 15 kwietnia 2021

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

WAŻNE:

Rybnik już transmituje sesje Nasi radni podążą tym śladem?

16.12.2014 00:00 red

Klub RSS Nasze Miasto zawnioskował do przewodniczącego rady miasta by „obrady sesji były nagrywane w formie audio video i udostępniane mieszkańcom”.

Na drugiej sesji nowego samorządu Anna Szukalska zaproponowała takie rozwiązanie. Chce by forma rejestracji była jak najtańsza. – Niekoniecznie on–line, wystarczy, że nagrania z sesji będą do wglądu – wyjaśniła radna NaM-u. Powiedziała, że liczy na poparcie tego pomysłu przez radnych i przewodniczącego Henryka Mainusza. Jak zaznaczyła, o rejestrację sesji rady miasta poprosili Nasze Miasto raciborzanie, wyborcy tego ugrupowania. – Ten pomysł będzie miał wpływ na transparentność działania władz. Umożliwi też powszechną dostępność mieszkańców do obrad rady miasta – przekonywała nowa radna.

Zdaniem A. Szukalskiej „audio video relacje” zaktywizują raciborzan do udziału w działalności publicznej i angażowaniu się w sprawy miasta. – Udział mieszkańców w wyborach samorządowych na poziomie trzydziestu paru procent powinien być dla nas sygnałem, że należy zrobić wszystko aby to zmienić. To może być pierwszy krok w tym kierunku – podkreśliła radna, na co dzień urzędnik w starostwie powiatowym.

Prezydent Raciborza Mirosław Lenk powiedział, że sprawa leży w gestii rady, a urzędnicy dostosują się do jej woli.

Tymczasem w Rybniku wprowadzono internetową transmisję obrad rady miasta. To spełnienie obietnic wyborczych nowego prezydenta sąsiedniego miasta. Chętni mogą śledzić sesje na popularnym kanale YouTube.

(ma.w)

  • Numer: 50 (1179)
  • Data wydania: 16.12.14
Czytaj e-gazetę