Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

H2Ostróg wzbogaci się o ofertę na lato

18.11.2014 00:00 red

Decyzja już zapadła. Raciborski aquapark będzie miał „strefę plażowania”. Rozbudowę obiektu zaplanowno na 2 lata.

Latem 2016 roku plażowicze będą mogli korzystać także z kąpieli słonecznych na terenie OSiR-u. Koszt modernizacji ma się zamknąć w ok. 3 mln zł.

– Oczywiście nie zamierzamy budować obiektu, który miałby konkurować z miejskim kąpieliskiem w Oborze. Będzie to tylko dodatkowa funkcja aquaparku. Przy upalnej pogodzie klienci H2Ostróg będą mogli wyjść na zewnątrz by się opalać. Rozwiązania takie znane są np. w słynnym Hotelu Gołębiewskim – opowiada Wojciech Krzyżek zastępca prezydenta Raciborza.

W związku z rozbudową w aquaparku pojawią się nowe bramki naliczające opłatę za wejście na „plażę”. Jak zapewnia Krzyżek, czas możliwego pobytu w tej strefie będzie znacznie dłuższy niż godzina, standardowy okres korzystania z obiektu.

Jak będzie wyglądać inwestycja w szczegółach? Atrakcją mają być liczne urządzenia dla najmłodszych (grzybki, prysznice, liny itp.). To postulat odwiedzających aquapark, poparty na jednej z ostatnich sesji rady miejskiej przez Dariusza Ronina. – Zyskamy dla H2Ostróg dodatkowy basen, tyle, że nie służący typowo do pływania tylko służący ochłodzeniu ciała i umożliwiający dziecięce zabawy – wyjaśnia wiceprezydent miasta.

Radni miejscy zapoznali się już z wstępną koncepcją rozbudowy, Krzyżek pokazał im plany w okresie letnim. Aktualnie magistrat dysponuje materiałami, na podstawie których można realizować dokumentację techniczną. – Przygotowaliśmy dwa warianty: basen okrągły oraz kwadratowy. Z konsultacji, jakie przeprowadziliśmy wśród raciborzan i osób z branży, wynika, że lepsza będzie wersja okrągła – mówi W. Krzyżek.

Koszty rozbudowy szacuje się na poziomie od 2,5 do 3 mln zł. Realizacja odbyłaby się w 2015 roku, tak by obiekt był gotowy do użytkowania latem 2016 r.

Letnia frekwencja w H2Ostróg należała do rekordowych, przyszło tam więcej klientów niż oczekiwano. Liczba klientów spadła w miesiącach jesiennych, ale koszty utrzymania aquaparku nie wzrosły, bo ratusz przeniósł tam naukę pływania. Dotąd płacił za nią w ZSOMS i PWSZ, teraz w miejskim obiekcie robić tego nie musi.

(ma.w)

  • Numer: 46 (1175)
  • Data wydania: 18.11.14
Czytaj e-gazetę