Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Arabeska z Zawady Książęcej znowu na podium

04.11.2014 00:00 red

Na II Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych „Pląsy dramy” w Pyskowicach, gminę Nędza oraz Gminne Centrum Kultury reprezentował działający na co dzień pod patronatem Stowarzyszenia „Bajtel” w Zawadzie Książęcej zespół taneczny „Arabeska II”.

W kategorii taniec nowoczesny, w grupie wiekowej 7 – 11 lat, zespół zatańczył układ pt. „Dzieci – kwiaty”. Prezentacja została uznana za najlepszą i dziewczęta zdobyły 1 miejsce.

Choreografem zespołu jest Aldona Krupa-Gawron, instruktorem, Katarzyna Łabińska. Stroną organizacyjną wyjazdu zajęła się kierownik zespołu, Weronika Riemel.

Dla dziewcząt z „Arabeski” taniec to pasja. Możliwość wzięcia udziału w zawodach, turniejach, mistrzostwach motywuje je do dalszej pracy i doskonalenia umiejętności. Przyciąga je możliwość sprawdzenia się, szansa na medal.

Ogromną rolę w działalności zespołu pełnią rodzice tancerek. Nie tylko angażują środki finansowe w rozwój zespołów, ale poświęcają mnóstwo czasu i energii towarzysząc dziewczynom w ich wyjazdach. Za opiekę nad dziećmi należą się szczególne podziękowania dwóm mamusiom, Bożenie Szyrze i Kornelii Kowalczyk.

red

  • Numer: 44 (1173)
  • Data wydania: 04.11.14
Czytaj e-gazetę