Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

83 awanse i nowy wóz na święto policji

22.07.2014 00:00 QLA

Kuźnia Raciborska. 18 lipca w Miejskim Ośrodku Kultury w Kuźni Raciborskiej odbyły się uroczystości związane z corocznymi obchodami święta policji. W tym roku święto mundurowych zbiegło się z jubileuszem 95-lecia istnienia tej formacji w Polsce.

Do Kuźni zjechali się oficjele z całego powiatu. Wszyscy stanęli na baczność gdy prowadzący uroczystość asp. sztab. Jacek Musiolik ogłosił gotowość do rozpoczęcia apelu. Na salę weszli zastępca wojewódzkiego komendanta policji mł. insp. Piotr Kucia w asyście szefa raciborskiej komendy insp. Pawła Zająca.

Komendant powiatowy chwalił swoich funkcjonariuszy, że spośród 83 awansowanych zawodowo aż 10 z nich otrzymało awans przed terminem – co jest szczególnym wyróżnieniem. Pawła Zająca, poza awansami, cieszyły remonty dwóch komisariatów na terenie powiatu oraz zakupy samochodów. Wszystko to dzięki dobrej współpracy z samorządami. – Trud włożony w realizację powierzonych nam zadań jest nagradzany przez uznanie społeczeństwa. Właśnie w takim dniu jak dziś otrzymujemy to co najważniejsze, docenienie i wdzięczność ze strony licznie przybyłych mieszkańców naszego miasta i powiatu – powiedział ze sceny. Dalej rzecznik prasowy komendy powiatowej, sierż sztab. Anna Wróblewska wyczytała decyzje o awansach, a najwyżsi funkcjami  wręczyli akty nominacyjne.

Asp. Henryk Linek, komendant z Kuźni Raciborskiej, nie krył dumy, że może być gospodarzem policyjnego święta. Podkreślał dobrą współpracę z komendą powiatowa, dzięki której w ciągu kilku lat   przestępczości spadła o ponad 40 proc.

Na scenę wychodzili po kolei burmistrz, wójtowie, starosta i inni. Wszyscy składali życzenia, wręczali upominki. Oficjalna część uroczystości zakończyła się przed budynkiem gdzie stał nowy radiowóz, do którego zakupu dołożyła się gmina Nędza (patrolowana przez funkcjonariuszy z komisariatu w Kuźni). Najpierw miejscowy proboszcz ks. Andrzej Pyttlik poświęcił wóz, a po nim wójt Anna Iskała wręczyła kluczyki i dokumenty na ręce asp. Linka, który od razu przekazał je dzielnicowemu Nędzy. Po meldunku spocznij, w dobrych nastrojach, gospodarze i goście udali się na mniej oficjalną część święta.

---

Poza awansami podczas uroczystości wręczono odznaczenia za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków policjanta. Otrzymali je:

Złoty medal za długoletnią służbę: Jan Pączko, Barbara Wolszczak.

Srebrny medal za długoletnią służbę: Bernard Kowol.

Brązowy medal za długoletnią służbę: Mirosław Szymański, Piotr Wądołowski.

Srebrna odznaka zasłużony policjant: Dariusz Rubacki.

Brązowa odznaka zasłużony policjant: Bogusław Goły, Daniel Wallach.

---

Awanse przedterminowe otrzymali w tym roku:

na stopień nadkomisarza: Piotr Bociuk, Henryk Urbaniec,

na stopień komisarza: Maciej Robak,

na stopień aspiranta sztabowego: Andrzej Kantyka, Robert Kowalczyk, Henryk Linek, Jan Pączko, Andrzej Walaszek, Wiesława Wilman,

na stopień młodszego aspiranta: Marcin Wróblewski.

---

(woj)

  • Numer: 29 (1158)
  • Data wydania: 22.07.14
Czytaj e-gazetę