Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Oskary biznesu gminy Pietrowice Wielkie

25.02.2014 00:00 red

Pietrowice Wielkie. Tegoroczna, IX Gala Przedsiębiorczości organizowana przez gminę Pietrowice Wielkie odbyła się 22 lutego w restauracji Roma.

Na święto gminnego biznesu, poza przedsiębiorcami, zaproszono przedstawicieli władz. Jako gospodarz gości przywitał wójt Andrzej Wawrzynek. Przypomniał, że gala służy promocji przedsiębiorczości i gminy jako jemu sprzyjającej. Henryk Marcinek, szef miejscowej rady gminy zapewniał, że samorząd Pietrowic tam gdzie może wspiera wszystkich przedsiębiorców, a na pewno im nie przeszkadza. Radził aby wykorzystać obecność przedstawicieli władzy ustawodawczej i w kuluarach przekazać im co należy zmienić w prawie. Zdradził, że jego marzeniem jest aby z nadmiaru ofert zatrudnienia zamknąć urząd pracy.

Europoseł Bogdan Marcinkiewicz ubrał na galę krawat który sprezentowała mu firma Tauron. Wróżył, że do naszego kraju przyjdą zwyczaje kiedy polityk otwarcie będzie reprezentować wielkie firmy. Tymczasem Adam Zdziebło, wiceminister rozwoju regionalnego chwalił poziom polskiego biznesu, który zdobywa coraz większą renomę za granicami. Poseł Henryk Siedlaczek zapewniał, że jako poseł stara się być narzędziem w rękach przedsiębiorców. Zapraszał do rozmów nie tylko kuluarowych. Gabriela Lenartowicz, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska przypomniała, że rocznie tylko ze środków krajowych przez jej fundusz przepływa 400 mln zł. Ekologiczne inwestycje, które wspiera ta instytucja mają być jeszcze bardziej skierowane na ochronę czystości powietrza – co było wskazówką dla wszystkich chcących skorzystać ze środków WFOŚiGW w perspektywie. W samej aglomeracji śląskiej przewiduje się inwestycje WFOŚiGW za trzy miliardy złotych. Szef Powiatowego Urzędu Pracy Mirosław Ruszkiewicz przyznał, że jego jednostka dysponuje skromniejszym budżetem, bo tylko 5 mln zł rocznie. Za to jednak udaje się zaktywizował 800 bezrobotnych. Aby ta liczba wzrosła, zapraszał do współpracy wszystkich przedsiębiorców. Przemowy oficjeli podsumował pokaz mody, który zorganizowała Zofia Twardzik-Pomiotło, której kreacje można było podziwiać również wśród damskiej części publiczności. Męskie grono szczególnie zainteresowało się pokazem bielizny. Resztę wieczoru wypełniły popisy mistrzów barmaństwa ekstremalnego oraz występ orkiestry rozrywkowej Lotara Dziwokiego.

(woj)Najważniejszym wydarzeniem gali było wręczenie nagród – statuetek zwanych pietrowickimi Oskarami biznesu. Podczas IX Gali Przedsiębiorczości wyróżnieni zostali:

W kategorii „nowy inwestor” – Marta i Werner Nowakowie z Żerdzin

W kategorii „prężne gospodarstwo” – Agnieszka i Tomasz Błachutowie z Gródczanek

W kategorii „solidny produkt/usługa” – firma Bitt Jarosława Popławskiego i Kariny Stefaniszyn

Specjalną, tzw. ekonagrodę wręczyła Gabriela Lenartowicz, prezes katowickiego WFOŚiGW Arturowi Ginclowi z Makowa, za cieplarnię ekologiczną.

  • Numer: 8 (1137)
  • Data wydania: 25.02.14