Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Unia Racibórz wicemistrzem jesieni

05.11.2013 00:00 OQL

PIŁKA NOŻNA – Ekstraliga kobiet

W meczu dwóch najlepszych drużyn w kraju zwyciężył Medyk Konin. Drużyna prowadzona przez trenera Romana Jaszczaka nie przegrała jesienią żadnego z dziewięciu meczów. Rywalizacja Unii Racibórz z Medykiem od kilku lat rozstrzyga o tytule mistrza Polski w piłce nożnej kobiet.

Zespół z Konina, który w obecnym sezonie spisuje się jak nigdy dotąd, wysoko pokonywał kolejnych rywali. Największe problemy „medyczki” miały z Zagłębiem Lubin i raciborską Unią. W Lubinie Medyk wygrał dopiero po rzucie karnym w doliczonym czasie gry (2:1). Z Unią Racibórz podopieczne trenera Jaszczaka nie miały łatwej przeprawy, choć zwyciężyły 2:0. Obie bramki dla zespołu z Konina zdobyła Ewa Pajor. Niespełna 17-letnia piłkarka została przed miesiącem wybrana najlepszą piłkarką Europy do lat 17. Drużyna Remigiusza Trawińskiego miała swoje szanse na zdobycie gola. Przed końcem spotkania piłka wpadła do siatki, ale sędzia meczu odgwizdała spalonego.

Tej jesieni Unia Racibórz rozegra jeszcze dwa mecze. Pierwszy już w środę na wyjeździe z gosirkami Piaseczno. Spotkanie zostało przełożone ze względu na udział mistrzyń Polski w Lidze Mistrzów Kobiet. Drugi mecz zostanie rozegrany w sobotę w ramach Pucharu Polski z LKS Rolnik B. Głogówek, który na co dzień występuje na zapleczu Ekstraligi. Wciąż nie jest pewna przyszłość raciborskiego klubu. RTP Unia Racibórz nie znalazła jak dotąd sponsora, który pozwoliłby na utrzymanie drużyny w Ekstralidze. Kluczową rolę odgrywa również wspierające klub miasto.

Piłka kobiet w wydaniu Unii Racibórz to jedyny „markowy produkt” w raciborskim sporcie, który gra w najwyższej klasie rozgrywkowej, a także w europejskich pucharach. Najbliższe tygodnie pokażą czy Unia nadal będzie walczyć o szóste mistrzostwo Polski z rzędu, o ligowy byt, czy też zmuszona będzie do wycofania się z rozgrywek.

kozz

 

Lenk o RTP: Staną do konkursu

Prezydent Lenk odniósł się na posesyjnej konferencji prasowej do obecnej sytuacji RTP Unia. Spotkał się z jej przedstawicielami w poniedziałek. – Wiem, że strategiczni sponsorzy wycofują się z RTP, samorządu nie stać by przejąć ich rolę. Jeśli nie będzie to drużyna zdobywająca Mistrzostwo Polski i występująca w europejskich pucharach trudno by Miasto wspierało ją ze środków na promocję. Klubowi pozostanie starać się o dotacje miejskie w drodze konkursów – stwierdził włodarz. Te pieniądze, w kwocie powyżej miliona złotych są dzielone między wszystkie podmioty sportowe w Raciborzu, unitkom przyjdzie rywalizować o nie np. z męskimi LKS-ami.

Powiedział po meczu, Remigiusz Trawiński, trener RTP Unia Racibórz:

Mecz był dobry w wykonaniu obu zespołów. Zmierzyły się dwie najlepsze drużyny w Polsce. Gdybyśmy mieli więcej szczęścia, to spotkanie mogło zakończyć się remisem. Przy pierwszej bramce uważam, że był faul na naszej zawodniczce, z kolei przy drugim golu był błąd ze strony naszej bramkarki. Do zakończenia rundy jesiennej pozostały nam dwa mecze i chcemy w nich wygrać. O tym czy Ekstraliga pozostanie w Raciborzu muszą zdecydować wszystkie strony.

  • Numer: 45 (1121)
  • Data wydania: 05.11.13