Wtorek, 13 kwietnia 2021

imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina

RSS

Złote gody w Krzyżanowicach – medal wykuli sobie sami

05.11.2013 00:00 OQL

23 października w urzędzie gminy w Krzyżanowicach obyły się uroczystości wręczenia prezydenckich medali za długoletnie pożycie małżeńskie.

W tym roku złote gody w gminie obchodziło 18 par. Przywitała ich zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, Dorota Dwulecki oraz wójt Grzegorz Utracki. – Sztuką nie jest pokochać, ale w tej miłości wytrwać – gratulowała jubilatom kierownik. Dodała, że to wierność wyborowi i wzajemny szacunek pozwoliły małżonkom przetrwać trudy dnia codziennego. To powód do naśladowania.

Krzyżanowice. Wójt Utracki cieszył się, że może przyjąć małżonków w sali, gdzie odbywają się obecnie również śluby. – Jestem pełen uznania, że przez 50 lat jesteście razem. Medal, który wam wręczamy to chyba najtrudniejsza do zdobycia odznaka. Wy wykuliście go sobie sami – gratulował i życzył kolejnych jubileuszy.

Uroczystość umilił muzyczny występ rodzeństwa Artura i Agnieszki Studniczków z Chałupek. Po lampce szampana jubilaci zjedli z wójtem swojski obiad, przygotowany przez pracownice urzędu.

Które pary świętowały tamtego dnia przedstawiamy poniżej.

(woj)

  • Numer: 45 (1121)
  • Data wydania: 05.11.13